Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Prawie 100 tysięcy na laptopy dla szkół średnich

Dziś (15.04.2020) Starostwo Powiatowe w Cieszynie poinformowało o otrzymaniu grantu na zakup laptopów dla szkół ponadpodstawowych w ramach zadania „Zdalna Szkoła”. Sprzęt elektroniczny trafi do uczniów szkół podlegających Starostwu Powiatowemu w Cieszynie, którzy zgłaszali problemy związane z nauką zdalną.

Na zakup sprzętu dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych w powiecie cieszyńskim Starostwo Powiatowe otrzymało 99 540 złotych - W ramach kwoty otrzymanej z grantu zostanie zakupionych 63 laptopów wraz z zestawem słuchawek z mikrofonem. Komputery będą rozdysponowane do prowadzonych przez powiat szkół. W czasie realizacji zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, tego rodzaju wsparcie materialne dla potrzebujących uczniów jest ogromnie przydatne. Dzięki zakupionemu sprzętowi będą mogli kontynuować naukę bez większych problemów w systemie zdalnym - wyjaśnia Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Pieniądze na laptopy zostały przyznane, a sprzęt już wkrótce trafi do uczniów. Jak się okazuje, część z nich dotychczas musiała logować się do lekcji zdalnych za pośrednictwem telefonu lub tabletu, co znacznie utrudniało naukę. Laptopy nie staną się jednak własnością uczniów, zostaną im „wypożyczone”. Po ponownym otwarciu szkół sprzęt elektroniczny trafi na wyposażenie placówek.

Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 i jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem SARS COV2, wywołującego chorobę zakaźną COVID 19.

O sprawie pisaliśmy w tekstach:

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: