Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejne pieniądze na sprzęt

1 kwietnia informowaliśmy o tym, że Gmina Hażlach, jako pierwsza w powiecie otrzymała grant na zakup sprzętu elektronicznego dla uczniów, który ma usprawnić naukę zdalną. Aktualnie (stan na 07.04.2020) pieniądze zostały przyznane już czterem gminom w regionie. Komputery zostaną zakupione w: Brennej, Skoczowie i Zebrzydowicach.

- GMINA SKOCZÓW OTRZYMAŁA DOTACJĘ W WYSOKOŚCI 80 Tys. ZŁ NA ZAKUP 32 KOMPUTERÓW PRZENOŚNYCH Z KAMERKAMI I ZESTAWAMI SŁUCHAWKOWYMI. Dzięki sprawnej współpracy z dyrektorami placówek oświatowych (m.in. poprzez telekonferencje), możliwe było określenie potrzeb edukacyjnych dla zapewnienia dobrego poziomu nauczania zdalnego. Wynikiem tego było złożenie wniosku o sfinansowanie komputerów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Gmina wnioskowała o kwotę 80 tys. zł, która została w całości przyznana – poinformowała dziś w mediach społecznościowych Gmina Skoczów. Na podstawie aktualizowanej listy na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa, dowiedzieliśmy się, że już cztery gminy w naszym regionie uzyskały wsparcie. Poniżej lista przyznanych środków:

  • Brenna – 67 423,92 zł
  • Hażlach – 69 999,93 zł
  • Skoczów – 80 000,00 zł
  • Zebrzydowice – 69 650,00 zł

Wnioski o przyznanie grantów na zakup sprzętu elektronicznego, służącego do nauki zdalnej można składać od 1 kwietnia 2020 roku. Zgodnie z deklaracjami Ministerstwa Cyfryzacji, wnioski są rozpatrywane w ekspresowym tempie, tak aby sprzęt możliwie szybko trafił do uczniów.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: