Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: spółdzielnia zaleca odkażanie rąk

Zarząd Spółdzielni "Wspólnota" w Skoczowie zachęca do dezynfekowania rąk przy użyciu atomizera, który w prosty sposób można wykonać w swoim domu.

- Apelujemy, aby podczas przebywania poza lokalami mieszkalnymi, bezwzględnie posiadać przy sobie atomizer z 70% spirytusem (mieszamy 3/4 szklanki spirytusu rektyfikowanego 95% z 1/4 szklanki wody) co pozwoli na zdezynfekowanie przed dotknięciem: klamek, domofonów, terminali płatniczych, bankomatów, a także towarów podawanych w rękawiczkach jednak nie każdorazowo zdezynfekowanych.- napisali w apelu Janusz Skowroński, Teresa Zagóra i Kazimierz Pilecki z zarządu spółdzielni. Dokument został zamieszczony na stronie internetowej spółdzielni WSPÓLNOTA. 

- Atomizer można wykonać wykorzystując np. posiadane pojemniki z płynem do mycia szyb po ich opróżnieniu i wypłukaniu. Zdezynfekowanie rąk po powrocie do domu oraz stosowanie zwykłych środków osobistej higieny ograniczy z pewnością rozprzestrzenianie się koronawirusa i spowoduje wzrost poziomu bezpieczeństwa oraz wzajemnego zaufania i życzliwości - dodaje zarząd spółdzielni.  

KR

P.S. Sugerowane czasami dezynfekowanie klatek schodowych jest nieskuteczne,  a kosztowne – chyba żeby wykonywać je permanentnie. W przeciwnym wypadku wywołuje jedynie iluzoryczne poczucie bezpieczeństwa i obniża samokontrolę osobistej dezynfekcji.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-08 19:06:25
utopiec: Spirytus wydaje spółdzielnia. Woda może być kranówa, ewentualnie z Bładnicy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: