Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pracowity weekend strażaków

Weekend (20-21.07.2019) był dla strażaków z powiatu cieszyńskiego szczególnie pracowity. W sobotę odnotowano zdarzenia związane głównie z interwencjami drogowymi, jednak niedziela obfitowała w usuwanie skutków szkód poczynionych przez pogodę.

- Jeżeli chodzi o sobotę, to zdecydowanie najbardziej charakterystyczną interwencją było zderzenie z Chybia. Na ulicy Wyzwolenia doszło do zderzenia pojazdu osobowego z motocyklistą. 1 osoba poszkodowana została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego, wcześniej obecne na miejscu zastępy udzieliły jej kwalifikowanej pierwszej pomocy – relacjonuje kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej PSP.

Z kolei w niedzielę, oprócz standardowych interwencji, strażacy odnotowali 32 zdarzenia związane z warunkami atmosferycznymi. Najwięcej zniszczeń pogoda poczyniła w Ustroniu (13 interwencji) i w Brennej (9 interwencji). W Zebrzydowicach zastępy działały 3 razy, w Wiśle i Strumieniu 2. Po jednej interwencji odnotowano również w Hażlachu, Cieszynie i Chybiu. 14 interwencji miało związek z usuwaniem następstw wiatru, 18 z następstwami silnych opadów deszczu – skutkami wiatru najczęściej były powalone drzewa, z kolei interwencje związane z opadami deszczu dotyczyły wypompowania wody i udrażniania studzienek. Najbardziej charakterystyczną interwencją było zerwanie papy z dachu w Brennej. Strażacy zabezpieczyli miejsce plandekami – wyjaśnia Szalbot.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: