Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Którzy skoczkowie udadzą się do Hinterzarten?

Michał Doleżal i Maciej Maciusiak wybrali siedmiu skoczków, którzy wystąpią w najbliższym konkursie Letniego Grand Prix w Hinterzarten (27.07). W składzie biało-czerwonych przewagę liczą zawodnicy z kadry B, ale nie brakuje w nim także przedstawicieli kadry A.

W miniony weekend skoczkowie zainaugurowali letni cykl FIS Grand Prix na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Teraz rolę gospodarza przejmą nasi zachodni sąsiedzi, którzy zorganizują konkursy w Hinterzarten. Co ciekawe, rywalizacja przebiegnie w jednym dniu. Do południa odbędzie się konkurs drużyn mieszanych, a wieczorem zaplanowano zmagania indywidualne.

Podczas piątkowych kwalifikacji zobaczymy siedmiu reprezentantów naszego kraju. Z kadry A powołania otrzymali Maciej Kot oraz Stefan Hula. Natomiast Maciej Maciusiak postawił na: Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Tomasza Pilcha, Klemensa Murańkę oraz Andrzeja Stękałę.

Warto także dodać, że po weekendzie w Wiśle wiele ciepłych słów padło pod adresem Zniszczoła, a sam skoczek odniósł się do ostatnich dni na portalu społecznościowym. - Kolejny udany dzień! Można powiedzieć, że cały weekend był dla mnie bardzo pozytywny. Skakać u siebie i osiągać dobre wyniki to cieszy! - przyznał 25-letni skoczek.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: