Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prace dobiegają końca

21 maja tego roku rozpoczęły się prace związane z budową nowego odcinka ul. Pokoju w Cieszynie. Prace dobiegają końca. Miejsce zmieniło się nie do poznania.

Już niebawem naszym oczom ukaże się w całej krasie droga, która połączy ul. Pokoju z ul. 3 Maja. Prace, które rozpoczęły się wiosną tego roku, dobiegają końca.

Obyło się bez niespodzianek. Prace nad 75 metrową ulicą wraz z chodnikiem, kolejnymi miejscami postojowymi oraz nowym oświetleniem dobiegają końca. Mieszkańcy z ciekawością obserwują zachodzące zmiany, których celem jest ułatwienie komunikacji w ciągu: Pl. Dominikański, ul. Nowe Miasto, ul Pokoju i 3 maja.

Dzięki takiemu rozwiązaniu na ulicy Limanowskiego ruch będzie się odbywał jednokierunkowo (od uL. Regera do ul. Pokoju), a Plac Słowackiego zyska charakter miejskiego zieleńca. -  Można powiedzieć, że budowa nowego odcinka ul. Pokoju w Cieszynie została praktycznie już zakończona. Prawdopodobnie już 15 sierpnia odcinek zostanie oddany do użytku – mówi Wiesław Sosin, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Cieszynie – Aktualnie czekamy na położenie masy asfaltowej.

Jest szansa, że na ulicy Limanowskiego pojawią się kolejne miejsca parkingowe. W przyszłości również u zbiegu ulic: Stalmacha, 3 Maja i Placu Wolności planowana jest budowa ronda.

Przypomnijmy - w związku z budową nowego połączenia ul. Pokoju z ul. 3 Maja od 28 czerwca zmieniona została organizacja ruchu na Pl. Słowackiego. Wprowadzone zostało nowe oznakowanie ( D - 4a - droga bez przejazdu). Wjazd na Pl. Słowackiego utrzymany jest od strony ul. Limanowskiego bez możliwości przejazdu na ul. 3 Maja.

 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: