Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dwa dni, masa imprez

Tydzień Kultury Beskidzkiej, koncert Lady Pank, Military Festival to największe atrakcje zbliżającego się weekendu. Na najbliższe dni zapowiada się wiele wydarzeń kulturalnych.
Już dzisiaj po południu rozpoczną się przesłuchania do przeglądu piosenki, który odbywa się w Ustroniu w ramach trzeciej edycji Military Festival. (zobacz zapowiedź i film z I edycji) To od godziny 17.00 w amfiteatrze. Nieco wcześniej bo już od 15 przy stawie kajakowym rozpocznie się impreza „Pływanie na bele czym” (zobacz zapowiedź)
 
Jutro, w sobotę Wisła rozpoczyna głośno i kolorowo kolejny, 49. już, Tydzień Kultury Beskidzkiej. (zobacz zapowiedź)
 
Rano natomiast do Wisły powrócą rozgrywki... Euro. Zapraszamy na Międzynarodowy Turniej Piłkarski czyli Wiślańskie Euro 2012 podczas którego zostaną rozegrane mecze piłkarskie pomiędzy drużynami miast partnerskich Rheinhausen (Niemcy), Hukvaldy (Czechy) i Wisła. Jako reprezentacja Wisły wystąpi drużyna KS. Wisła Ustronianka.- zachęca do udziału Katarzyna Czyż Kaźmierczak z wydziału promocji miasta.
O godzinie 9:30 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie z odegraniem hymnów państwowych a o godz. 10:00 usłyszymy pierwszy gwizdek rozpoczynający turniej. Podczas turnieju wystąpi również jako atrakcja muzyczna 40-osobowa orkiestra z Bully-Les-Mines z Francji.
 
 
 
 
W Brennej warto odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne „U Gazdy” w dzielnicy Leśnica. W sobotę odbędą się tutaj pokazy wypasania owiec - to od godziny 15.00 a później koncert kapeli góralskiej oraz festyn. Niedziela to zawody w I Mistrzostwach Psów Pasterskich. Impreza także w sobotę w amfiteatrze - zachęca Katarzyna Macura szefowa ośrodka kultury w Brennej.
 
 
 
W niedzielę także piknik rodzinny w Górkach w ośrodku „Pod Brandysem”. Ma być wiele zabaw i dobrego jedzenia. Wieczorem wystąpi tam Damian Holecki.
 
Również w niedzielę, 29 lipca to koncert zespołu Lady Pank (zobacz zapowiedź) To o godzinie 20.00 w amfiteatrze.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: