Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kardiologia w Szpitalu Śląskim

Wysokiej klasy sprzęt i aparaturę medyczną oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną... zapewni nowo utworzony oddział kardiologii z pracownią hemodynamiki. Jednym słowem Górnośląskie Centrum Medyczne uruchamia kardiologię w Szpitalu Śląskim w Cieszynie.

1 sierpnia br., Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca w Katowicach rozpocznie proces tworzenia, w Szpitalu Śląskim w Cieszynie - oddziału kardiologii wraz pracownią hemodynamiki. Uruchomienie nowego oddziału kardiologii  wstępnie zaplanowano na początek listopada br.

Górnośląskie Centrum Medyczne zapewni wyposażenie w wysokiej klasy sprzęt i aparaturę medyczną oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę medyczną. W ramach podpisanej umowy GCM we własnym zakresie wykona również remont pomieszczeń na potrzeby przygotowywanego oddziału.

Świadczenia z zakresu hospitalizacji pacjentów z chorobami układu krążenia oraz pomoc w trybie nagłym, poprzez realizację procedur kardiologii interwencyjnej w ostrych zespołach wieńcowych... Mówiąc w skrócie kompleksowa opieka kardiologiczna w Cieszynie, to kolejny krok w kierunku zaspokojenia potrzeb mieszkańców oraz turystów.  Wysokiej klasy specjaliści oraz zaplecze naukowe dużego ośrodka akademickiego o profilu medycznym umożliwi przede wszystkim wprowadzenie dodatkowych procedur, które dotychczas nie były wykonywane w Cieszynie. Renomowany, publiczny ośrodek, który zabezpieczać będzie opiekę kardiologiczną mieszkańców gminy Cieszyn, oprócz leczenia interwencyjnego, zapewni także możliwość dalszego leczenia.

- Docelowo wykonywanie zabiegów kardiologii interwencyjnej w Cieszynie skróci czas do reperfuzji (przywrócenia krążenia krwi) pacjentów z zawałem mięśnia sercowego z uniesieniem odcinka ST, jak również pozwoli wdrożyć odpowiednie leczenie zgodnie ze standardami w tzw. „złotej godzinie”. Górnośląskie Centrum Medyczne zapewni również pacjentom dostęp do procedur wszczepienia kardiowerterów - defibrylatorów oraz procedur kardiochirurgicznych i chirurgii naczyniowej, które są bardzo istotne w leczeniu pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym - wymienia główne korzyści dla pacjentów przedstawiciel GCM w Katowicach.

Anna Bednarska-Czerwińska, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie wyjaśnia - Na mocy podpisanej umowy, na okres 10-ciu lat, Górnośląskie Centrum Medyczne wydzierżawiło od Szpitala Śląskiego w Cieszynie, niewykorzystywane aktualnie powierzchnie po byłej kardiologii oraz starym oddziale intensywnej terapii, znajdujące się na drugim piętrze Pawilonu Łóżkowego.

Kontrakt na wydzierżawienie pomieszczeń w Szpitalu Śląskim w Cieszynie na rzecz Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach, jest wynikiem otwartego przetargu „na najem powierzchni użytkowych Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie z przeznaczeniem na działalność medyczną oraz niemedyczną”.

- Zainteresowanie naszym szpitalem, ze strony publicznych jednostek medycznych jest dowodem ogromnej atrakcyjności naszej placówki. Wpłynęły na nią liczne działania podejmowane przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie, które poprzez dofinansowanie szpitala, sprawiło, iż placówki publiczne chcą dokonywać u nas inwestycji. Dzięki temu Szpital w Cieszynie zwiększa kompleksowość świadczonych usług, które oprócz oczywistych korzyści dla pacjenta, dają placówce szansę utrzymania jej jako szpitala kontraktowego.  Mam nadzieję, iż sam kontrakt z racji nawiązanej właśnie współpracy z Górnośląskim Centrum Medycznym będzie dużo wyższy dla naszego szpitala - mówi dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

 Uruchomienie nowego oddziału kardiologii wraz pracownią hemodynamiki, wstępnie planowane jest na początek listopada br.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk/mat.pras.


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: