Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar w Wiśle: Ewakuacja mieszkańców

W niedzielę, 02.06.2019 policjanci z Wisły uczestniczyli wczoraj w akcji ratowniczej podczas pożaru.

Do zdarzenia doszło wczoraj, w południe w Wiśle Malince. Z nieustalonych jak dotąd przyczyn zaczął płonąć drewniany budynek mieszkalny. Płonęła jego górna kondygnacja. Doszło do bardzo silnego zadymienia okolicy jak i samego budynku. Dym szybko opanował nie tylko całą klatkę schodową, ale też pozostałe pomieszczenia.

- Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej bez chwili wahania przystąpili do akcji ratunkowej. Większość mieszkańców opuściła płonący dom. Widoczność była utrudniona. Policjanci w rozmowie z poszkodowanymi dokładnie ustalili, ile osób w momencie wybuchu pożaru przebywało w budynku. Mundurowi widząc sytuację oraz znając liczbę mieszkańców zadbali o bezpieczeństwo osób wokół budynku oraz pomogli przy ewakuacji kobiety na wózku inwalidzkim, którą jako ostatnią wyprowadzał z budynku jej 18-letni siostrzeniec. Zagrożenie dla życia było bardzo realne, dlatego mundurowi zabezpieczali później miejsce pożaru aż do przyjazdu straży pożarnej. Ogień zaczynał zajmować meble, dlatego liczyły się sekundy. Policjanci wyprowadzili rodzinę w bezpieczną strefę. Na całe szczęście nie była potrzebna pomoc pogotowia ratunkowego – opisuje szczegóły zdarzenia asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

W czasie całej akcji stróże prawa dbali również o bezpieczny ruch pojazdów w miejscu zdarzenia, ponieważ dym i akcja ratownicza bardzo utrudniały poruszanie się kierowcom, którzy znaleźli się blisko pożaru. Strażacy ugasili pożar wczoraj, ale do dziś czuwali w pobliżu domu pilnując, aby nie doszło do samozapłonu budynku.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-06 08:24:48
Baniunia: Dzień dobry dla rodziny została utworzona zbiórka na https://zrzutka.pl/m26rc7 Jeżeli ktoś z Państwa chciałby pomóc z góry dziękuję.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: