Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar w ustrońskim parku

Do pożaru drewnianego budynku gospodarczego doszło wczoraj (5.12.2012) wieczorem w Ustroniu na terenie Leśnego Parku Niespodzianek pod Równicą. W obiekcie, prócz narzędzi, znajdowała się butla z gazem. Na szczęście strażakom udało się ją wydobyć. Nikt nie ucierpiał.

Do pożaru w parku doszło wieczorem: - Wezwanie otrzymaliśmy o godz. 19.34. Dotyczyło pożaru drewnianego budynku gospodarczego w Ustroniu na ul. Zdrojowej. Do pożaru skierowano 6 zastępów. Po przybyciu na miejsce otrzymaliśmy informację od pracowników parku, że instalacja elektryczna została już odłączona - relacjonuje Michał Swoboda, rzecznik Cieszyńskiej Straży Pożarnej: - Początkowo skierowany został jeden prąd wody na palący się obiekt, następnie drugi. W trakcie wykonywanych czynności pracownicy przekazali informację, że w budynku znajduje się butla z gazem propan-butan. Butlę udało się wyciągnąć. Zastosowano trzecią linię gaśniczą do schłodzenia wydobytej butli. Po zakończeniu czynności gaśniczych przystąpiono do prac rozbiórkowych, m.in. częściowo rozebrano strop. Akcja zakończyła się o 21.41.

Jako, że budynek gospodarczy zawierał sprzęt i narzędzia różnego typu, straty są znaczne. W pożarze na szczęście nie było poszkodowanych. Nie ucierpiały też zwierzęta. Przyczyna pożaru nie jest znana, ustala ją policja.

(red.)

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: