Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar w LAKMIE? Spokojnie, to tylko ćwiczenia

We wtorek (22.09) a terenie zakładu produkcyjnego LAKMA zaroiło się od strażaków. 7 zastępów odbywało tutaj manewry strażacki aby doskonalić swoje umiejętności.

Ćwiczenia polegały na organizacji zaopatrzenia wodnego oraz gaszenia pożaru rozlewiska cieczy łatwopalnych na terenie zakładu. Postępowano zgodnie z zaplanowanym scenariuszem - Na placu wewnętrznym zakładu w miejscu składowania kontenerów DPPL 1000l doszło do wypadku - wózek widłowy wjechał w jeden z kontenerów wypełniony rozpuszczalnikiem. W konsekwencji tego zdarzenia doszło do zapłonu i pożaru. Na skutek oddziaływania ognia kolejne zbiorniki 1000 litrowe rozszczelniły się, co doprowadziło do pożaru rozlewiska cieczy łatwopalnych na powierzchni około 200 m2 . Następnie wskutek promieniowania cieplnego pożarem objęty został dach wiaty z materiałami gotowymi – wyjaśnia założenia st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Ćwiczenia obejmowały zbudowanie zaopatrzenia wodnego z rzeki Olzy – zgodnie z przyjętym scenariuszem miało dojść do awarii sieci hydrantowej. Jak podsumowuje Pokrzywa, działania przebiegły sprawnie, strażacy szybko ugasili rozlewisko przy zastosowaniu piany podanej na pożar wraz z rozproszonymi prądami wodnymi. Strażacy przećwiczyli działanie w sytuacjach awaryjnych, kooperację oraz łączność na terenie działań.

W ćwiczeniach wzięło udział łącznie 7 zastępów OSP i PSP w sile 28 strażaków – ćwiczenia dotyczyły niewielkiej ilości jednostek, ze względu na sytuację epidemiczną – wyjaśnił Pokrzywa.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: