Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Walne zebranie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W drugiej połowie września w cieszyńskim Domu Narodowym odbyło się walne zebranie członków cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie początkowo miało odbyć się w marcu, jednak seniorzy zdecydowali o odroczeniu obrad, ze względu na sytuację epidemiczną.

Walne spotkanie musiało się odbyć ze względów formalnych - Zasadniczym zadaniem Walnego było podjęcie Uchwał  w sprawie przyjęcia sprawozdania merytorycznego i finansowego Zarządu, udzielenia absolutorium Zarządowi, przyjęcia głównych kierunków działania i budżetu na kolejny rok akademicki. W czasie zebrania podjęto też Uchwałę o przystąpieniu do Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów III Wieku – wyjaśniła Lucyna Bałandziuk, prezes stowarzyszenia.

Podczas zebrania seniorzy zadecydowali, że w tym roku nie odbędzie się oficjalna inauguracja roku akademickiego. Zostaną uruchomione niektóre sekcje, będą również odbywać się wykłady plenarne, jednak z zachowaniem reżimu sanitarnego. Powrót do dawnego funkcjonowania UTW będzie możliwy, gdy sytuacja epidemiczna ulegnie znacznej poprawie.

Zebranie przyciągnęło kilkudziesięciu seniorów, na miejscu zachowano bezpieczne odległości, wymagane były również maseczki. Ze względu na ograniczenie liczby gości, ograniczono ilość zaproszonych osób. Czas przed głosowaniem seniorom uprzyjemnił występ  Dagmary Dordy, która przy gitarowym akompaniamencie  Michała Kasztury zaprezentowała piosenki Ewy Demarczyk.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: