Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar w Cieszynie

Dziś, tj. 28.07.2022 o 2:00 w nocy strażacy dostali wezwanie do palącego się mieszkania w Cieszynie. Mieszkanie spalone, na szczęście nikt nie ucierpiał.

Ogień pojawił się dziś w nocy w Cieszyńskim budynku wielorodzinnym – mieszkaniach socjalnych na ul. Sikorskiego w Cieszynie.

- Wezwanie wpłynęło o 2:03. Na miejsce udało się 10 zastępów i 41 strażaków. Na miejscu widać było wydobywające się z jednego z mieszkań płomienie, była już też obecna Policja. 16 mieszkańców budynku wielorodzinnego ewakuowało się samodzielnie, jedną osobę ewakuowali funkcjonariusze Policji – relacjonuje Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, mł. bryg. mgr inż. Michał Pokrzywa: - Po rozpoznaniu strażacy pomogli ewakuować się jednej samodzielnie poruszającej się osobie, udzielono jej pierwszej pomocy i przekazano załodze karetki. Podano dwa prądy na palące się mieszkanie, otwarto i sprawdzono pozostałe mieszkania, czy nie ma więcej osób i ognia.

Strażacy wyłączyli dopływ prądu, ugasili, przelali i oddymili pomieszczenia, sprawdzono również kamerą termowizyjną, czy nie ma jeszcze ognisk ognia. Sprawdzono także, czy nie występuje tlenek węgla. Na miejscu, do pilnowania pogorzeliska pozostał jeden zastęp. Czynności ukończono o 5:51.

- Osoba z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego podjęła decyzję, że wszystkie osoby zamieszkujące ten budynek zostaną skierowane na razie do schroniska na Błogocką. 16 osób ostatecznie tam trafiło, dwie udały się do swoich rodzin - informuje oficer prrasowy PSP w Cieszynie.

Spłonęło wyposażenie mieszkania, stolarka okienna i drzwiowa. Straty oszacowano na 200.000 zł.

Nieznana jest przyczyna pożaru – trwa policyjne dochodzenie.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: