Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rzeki to nie kąpieliska!

Rzeki nie są kąpieliskami – przypomina gmina Brenna. I choć nikt turystów, którzy szukają ochłody stąd nie wyrzuca, to warto o tym pamiętać nim zanurzymy się w rzece.

Brenna na brak turystów nie narzeka, świadczą o tym liczby samochodów zmierzających w stronę beskidzkiej miejscowości i tłumy nad rzekami, gdzie zwłaszcza w upalne dni turyści szukają ochłody.

- Sezon letni twa w najlepsze, co widać szczególnie po ilości osób wypoczywających nad rzeką Brennicą. Wspomniany wypoczynek najczęściej połączony jest z kąpielami rzecznymi. Nic dziwnego, w końcu zarówno mieszkańcy, jak i turyści szukają ochłody w upalne dni. Pamiętajmy jednak, że do wody wchodzimy na własną odpowiedzialność, bo na terenie Gminy Brenna oraz innych gmin graniczących nie zdecydowano się na uruchomienie kąpieliska na rzece. W Polsce istnieje prawo do powszechnego korzystania z wód, co oznacza, że praktycznie każdy ma dostęp do rzek, jezior i innych akwenów – przypomina urząd gminy w Brennej.

Warto jednak pamiętać, że nieograniczony dostęp wiąże się także z tym, że do rzek wchodzimy na własną odpowiedzialność. -  Kiedy korzystamy z kąpieli i ochłody w rzece to robimy to na własną odpowiedzialność. Jeśli więc dojdzie do wypadku, bo akurat zdecydowaliśmy się przejść na drugi brzeg przez próg rzeczny, poślizgnęliśmy się i doznaliśmy urazu, to będzie to nasza wina, gdyż próg rzeczny służy do spowalniania wody, a nie uprawiania rekreacji wodnej. Ponadto w związku a faktem, iż rzeka Brennica, jak i rzeka Leśnica są tylko i wyłącznie ciekami wodnymi a nie kąpieliskami - to nie są prowadzone pomiary jakości wody. Należy pamiętać, że rzeka również może być niebezpieczna, dlatego zachowajmy ostrożność podczas wypoczynku – dodają urzędnicy gminy Brenna.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-28 16:20:56
1234567890: No to jak kazdy moze wejsc to po co ten artykul? Moze Brenna boi sie placic odszkodowania za wypadek w rzece?
2022-07-28 16:40:07
Bugs: Jaki jest najmodniejszy kierunek na te wakacje? - wakacje kredytowe LOL
2022-07-28 17:23:25
pszeniczny: Trochę to dziwne.Wchodzenie do rzek powinno być regulowane unijną dyrektywą, a tej jak się okazuje, na razie nie ma.Takie zaniechanie rzeczywiście może być dla administracji kłopotliwe.
2022-07-28 19:00:07
tom lem: ... no cóż , niewielka różnica pomiędzy "ciekiem" a "ściekiem", ale po tym artykule już wszystko jasne i gmina usprawiedliwiona z przestrzegania ustawy o zachowaniu czystości w przestrzeni publicznej. Jak się ochłodzi będą wszyscy szukać kopciuchów, lecz jak ciepło od głowy po tyłek, to większość chłodu szuka nawet w ścieku ;-)
2022-07-28 21:04:26
oxjas1: Jeszcze troche a TK PiS oglosi, ze kapanie w rzece niezgodne jest z Konstytucja.
2022-07-28 22:29:44
xfactor: Niebezpieczne też jest nie przestrzeganie znaku zakazu kąpieli. A tak się dzieje właśnie w Górkach. Pierwszy basen za mostem koło Pasternego ,w stronę Brennej. Notorycznie jest tam łamany ten zakaz, mimo znaku.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: