Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Centrum Usług Społecznych już otwarte

Centrum Usług Społecznych w Goleszowie jest już oficjalnie otwarte! Gmina zaprasza do nowej siedziby Centrum już od 1 sierpnia.

Z powodu przeprowadzki Centrum Usług Społecznych do swojej nowej siedziby przy ul. Cieszyńskiej 29, w dniach 28 i 29 lipca występować będą ograniczenia pracy w dotychczasowej siedzibie przy ul. Szkolnej 2.

- Dzięki środkom własnym oraz pozyskanym funduszom zewnętrznym udało się nam przeprowadzić remont pomieszczeń dawnego GOPS-u, które będą służyć naszym mieszkańcom. Przekształcenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych to nasza odpowiedź na wzrost zapotrzebowania na usługi społeczne w nowej, dopasowanej do potrzeb wszystkich mieszkańców formule. – mówi Sylwia Cieślar, wójt Gminy Goleszów.

Centrum Usług Społecznych w Goleszowie jest pierwszym takim obiektem na terenie powiatu cieszyńskiego. CUS umożliwi tworzenie indywidualnych projektów i programów socjalnych kierowanych do konkretnej grupy społecznej, rozwijania usług opiekuńczych, czy tworzenia wolontariatu. Centrum pozwoli także na prowadzenie wielokierunkowego wsparcia dla osób potrzebujących z gminy, w szczególności w zakresie pomocy prawnej oraz medycznej poprzez pomoc psychologiczną. W placówce będą koordynowane działania dotyczące dzieci i osób starszych poprzez organizację zajęć opiekuńczych, kursów, szkoleń podnoszących kwalifikacje czy spotkań aplikacyjnych z przedstawicielami biur pośrednictwa pracy.

- Dziękuję Radzie Gminy Goleszów za przychylność i podjęcie uchwały o przekształceniu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych, instytucji zarządzającej środkami w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, a także pracownikom urzędu oraz dyrektorowi CUS Irenie Kolasie. – podsumowuje Sylwia Cieślar.

 

MD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: