Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomyliły się kierunki

Przyjechał ze Stalowej Woli i pogubił się na śląskich drogach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota, który po DK 81 w Skoczowie jechał ''pod prąd''. Jednak jak tłumaczył kierowca tak wyprowadziła go nawigacja.

 

Nie warto wierzyć urządzeniom. Wie o tym mieszkaniec Stalowej Woli. Pod prąd wyprowadziła go nawigacja. –  W czwartek (12.04.2012r.) kilkanaście minut przed 23.00 policjanci z cieszyńskiej drogówki patrolowali radiowozem Drogę Krajową nr 81 od Skoczowa w kierunku Wisły. Zatrzymali się kilkaset metrów przed wiaduktem, gdzie droga krzyżuje się z ekspresówką S1 Cieszyn - Bielsko. Mundurowi dosłownie przecierali oczy ze zdumienia, gdy zauważyli zbliżający się w ich kierunku samochód jadący niezgodnie z kierunkiem jazdy. Samochód zjechał z ekspresówki pod prąd i poruszał się dalej drogą nr 81 w kierunku Skoczowa – relacjonuje asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.  

Funkcjonariusze zatrzymali samochód  i bezpiecznie skierowali na pobocze drogi. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca peugeota 63-letni mieszkaniec Stalowej Woli, pomylił drogę do Ustronia – Tłumaczył policjantom, że tak prowadzi go nawigacja samochodowa. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Stróże prawa ustalili, że kierowca jadąc od Bielska najpierw zawrócił za wiaduktem w Harbutowicach na drodze ekspresowej i zjechał drogą jednokierunkową pod prąd do DK 81 (drogą łączącą DK81 z S1 w kierunku Cieszyna). Wiedząc o tym, że łamie przepisy, dalej jechał niezgodnie z kierunkiem jazdy w stronę Skoczowa – dodaje asp. Rafał Domagała.

63-latek miał sporo szczęścia. Nikt w tym momencie nie jechał tą drogą. Mogło dojść do poważnego wypadku. Skończyło się na mandacie i punktach karnych. Jak dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie nie warto ślepo wierzyć choćby najlepszej nawigacji. 

 Niektórzy kierowcy niestety zapominają o zdrowym rozsądku, coraz rzadziej korzystają z drogowego oznakowania, ślepo zawierzając wskazaniom elektronicznych urządzeń do nawigacji. Apelujemy do kierowców, aby rozsądnie korzystali z nawigacji podczas jazdy samochodem – kwituje. 

KOD
źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: