Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomogli ludzie o wielkich sercach

Niedziela 6 listopada. Pożar domu w Wiśle - Łabajowie przy ulicy Głębokiej. Ośmioosobowa rodzina w jednej chwili traci wszystko...

To już nie jest ten dom sprzed godziny 5.29 w którym mieszkała ośmioosobowa rodzina. Żywioł z którym walczyło osiem zastępów Straży Pożarnej strawił niemal wszystko. Na szczęście w chwili pożaru w budynku nie było nikogo, jego mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz.

Rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Tu z pomocą przyszli ludzie o wielkich sercach.

- To, co się wydarzyło w Wiśle - Łabajowie to ogromna tragedia. Doszczętnie spłonął dom mieszkalny trzypokoleniowej, ośmioosobowej rodziny. Osoby te straciły wszystko. Dlatego postanowiliśmy pomóc...– mówi Grzegorz Żuchowicz pomysłodawca akcji, strażak Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ustroniu.

W akcję pomocy włączyli się motocykliści z cieszyńskiego klubu Stelaki  oraz grupa cieszyńskich motocyklistów Motocieszyn. Bardzo duży udział w przekazywaniu pomocy mieli również mieszkańcy bloku przy ulicy Chopina 24 w Cieszynie. 

Ubrania, pościel, ręczniki, koce, naczynia, żywność.... trafiły do ośmioosobowej rodziny z Wisły – Łabajowa. Każdy wspierał czym i jak tylko mógł. Przekazanie darów odbyło się w miniony wtorek (8.11.2011). Na tym jednak nie koniec pomocy... - Chcemy tą sprawę monitorować nadal. Jeśli będzie to możliwe włączymy się w pomoc przy rozbiórce domu ...być może jeszcze wspólnie będziemy stawiać mury - zapewniają pomysłodawcy akcji, motocykliści z cieszyńskich klubów.

Pora, więc obalić stereotyp mówiący, że motocykliści to "szaleńcy","wariaci" i "dawcy narządów". Stelaki i Motocieszyn swoją pasję czczą rozsądnie, nie mijając obojętnie po drodze nikogo kto potrzebuje wsparcia i pomocy... Udowodnili to już nie raz. 

 

 

Pogorzelców można wspomóc wpłacając pieniądze na poniższe konto:

Polski Komitet Pomocy Społecznej, Zarząd Miejski w Wiśle, nr konta: 02 1050 1096 1000 0001 0182 0140 tytuł wpłaty: „Pomoc dla poszkodowanych w pożarze budynku w Wiśle”.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: