Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gdzie kupić bilet miesięczny?

Pasażerowie, korzystający z komunikacji miejskiej w Cieszynie mogą wybierać spośród kilku rodzajów biletów. Do dyspozycji mają między innymi bilety jednodniowe, wakacyjne, jedenastoprzejazdowe, miesięczne, jednorazowe...

Często dla swojej wygody (nie trzeba biletu kasować) oraz z uwagi na oszczędność pasażerowie wybierają bilet miesięczny. 

Być może chętnych na bilety miesięczne byłoby więcej, gdyby wiedzieli, gdzie można je nabyć? 

- Rzeczywiście bilet mięsięczny to spora oszczędność, ale problem w tym, że nie wiem, gdzie taki bilet mogę nabyć oprócz kasy ZGK na ulicy Słowiczej, do której nie ukrywam mam spory kawałek drogi. Kierowca autobusu poinformował mnie tylko, że bilety są dostępne w niektórych "kioskach". Odwiedziłam kilka z nich i biletu nadal nie mam... - zwróciła się do nas czytelniczka portalu, mieszkanka Cieszyna, a my o szczegóły zapytaliśmy w Zakładzie Gospodarki Komunalnej.

- Bilety miesięczne można nabyć w naszej kasie przy ul. Słowiczej 59 lub w kioskach -   informuje portal ox.pl Mariusz Klajsek z Działu Transportu ZGK. 

O jakich kioskach mowa? ...- FHU Aleksandra Słupska - ul. Rynek 3 (Cieszyn), Kiosk Prasowy - ul. Górny Rynek 11 (Cieszyn), PUH Pastucha - ul. Szeroka 9 (Cieszyn), GRAŻTIX - ul. Katowicka 15 (Pogwizdów), Drink-Bar "U Jacka" - ul. Matusiaka 2 (Pogwizdów) - wyjaśnia M. Klajsek - Przy zakupie nie jest wymagane okazywanie dokumentów. Bilet miesięczny trzeba natomiast wypełnić danymi personalnymi osoby,  która będzie z niego korzystać. Podczas korzystania z przejazdów autobusem  należy mieć go przy sobie wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem (np dowód  osobisty, prawo jazdy, paszport), a w przypadku biletów ulgowych - również  z dokumentami uprawniającymi do ulg (np legitymacja szkolna, studenta, emeryta rencisty). Jeżeli dokument uprawniający do korzystania z ulg jest ze zdjęciem - nie są wymagane już inne dokumenty.

Ceny biletu miesięcznego...

Za bilet miesięczny, który uprawnia nas do przejazdu na tresie Cieszyn-Cieszyn zapłacimy 70,00 złotych (bilet normalny) i 35,00 zł (ulgowy). Ceny te dotyczą jednej wybranej linii. Bilet miesięczny, który uprawni nas do przejazdu wszystkim liniami to wydatek rzędu 90,00 (normalny) oraz 45,00 (ulgowy). 

Cieszyn – Pogwizdów -  104,00 i 52,00, Cieszyn – Kaczyce 110,00 i 55,00, Pogwizdów – Kaczyce – 75,00 i 35,00.

Przypomnijmy...

W czerwcu 2012 r. będzie można nabyć promocyjny bilet wakacyjny na miesiąc lipiec i sierpień po okazaniu dziesięciu kolejnych biletów miesięcznych zakupionych od września 2011 r.  do czerwca 2012 r. Obecnie obowiązująca cena biletu wakacyjnego promocyjnego wynosi: w strefie Cieszyn – Cieszyn: ulgowy – 30 zł, normalny – 60 zł. W strefie Cieszyn – Pogwizdów – Kaczyce:  ulgowy – 40 zł, normalny – 80 zł.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: