Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Polonez: kilkadziesiąt par na rynku w Cieszynie

To już tradycja, że od kilku lat w okresie studniówek, uczniowie z Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie tańczą na rynku poloneza. Nie inaczej było w roku 2020, choć tym razem, ze względu na różne okoliczności, polonez został przesunięty o kilka dni. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w piątek (07.02.2020), zapraszając jednocześnie do tańca wszystkich zainteresowanych.

W 2020 roku maturzyści z cieszyńskiego „Szybina” zatańczyli poloneza po raz siódmy. Znów na cieszyńskim rynku można było zobaczyć kilkadziesiąt na czele z burmistrz – Gabrielą Staszkiewicz. Zabawa odbyła się w dwóch turach. W drugiej, tańczących było zdecydowanie więcej, gdyż do wspólnej zabawy zaproszono rodziców, kolegów z niższych klas i wszystkich zainteresowanych.

- Witamy naszych maturzystów, którzy to dzisiaj, razem z nauczycielami, panią burmistrz i panem dyrektorem zatańczą poloneza. Jest to nasza siódma edycja i dziękujemy, że jesteście państwo z nami. Polonez będzie tańczony dwa razy. Pierwszy raz zatańczą nauczyciele z maturzystami, a za drugim razem zapraszamy wszystkie osoby, które chcą z nami zatańczyć poloneza, aby wzięły udział. Bardzo proszę o zajęcie miejsca z prawej strony rynku, wystartujemy równo o godzinie 14 – wyjaśniała zasady Barbara Romanowska, nauczycielka i organizatorka wydarzenia.

Teren (połowa płyty rynku) na którym odbywala się zabawa, został zabezpieczony przez uczniów klas mundurowych.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-07 19:00:47
utopiec: ....to rozumię... Może powinno być ROZUMIEM?
2020-02-07 19:09:38
tom lem: ... na pewno powinno być ROZUMIEM, kłaniam się uniżenie;-)
2020-02-07 19:55:26
tom lem: ... w Wilnie, można //https://youtu.be/MUHVgF4asFg// lub //https://youtu.be/5TqoFL1PA7U// najwidoczniej, w "Małym Wiedniu" nie potrafią ;-)
2020-02-07 22:12:51
tom lem: Tak wygląda Polonez Mickiewiczówki w sercu Wilna //https://youtu.be/rB0RbEMQOjE//, w grodzie nad Olzą, jakby pierwsza para potrzebowała ochrony wojska, taki przekaz idzie z YouTuba promującego miasto;-(
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: