Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policjant czujny po służbie

Dzielnicowy z Cieszyna, wracając po służbie do domu, zatrzymał dwóch pijanych kierujących. Młodzi mieszkańcy gminy Chybie jechali na rowerach ulicą Cieszyńską w Mnichu. Jeden z nich omal nie wjechał pod koła samochodu policjanta...

Do zdarzenia doszło podczas minionego weekendu. Dzielnicowy wracał wieczorem po służbie do domu. Jadąc swoim samochodem na ulicy Cieszyńskiej wyprzedzał dwóch młodych rowerzystów. W pewnym momencie jeden z nich, przewożąc dziewczynę na bagażniku, nagle skręcił w lewo, zajeżdżając mu drogę.

Uniknął zderzenia tylko dzięki temu, że policjant wykazał się refleksem i zjechał na przeciwny pas. Funkcjonariusz zauważył, że rowerzysta z pasażerką wywrócili się na jezdnię. Zatrzymał się, aby udzielić im pomocy. Poza ogólnymi stłuczeniami nic im się nie stało. Okazało się jednak, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Drugi rowerzysta uciekł.
Policjant skontaktował się z dyżurnym strumieńskiego komisariatu, który na miejsce skierował patrol prewencji.

Jeszcze przed przyjazdem patrolu na miejsce wrócił drugi z kierujących. On również był pod wpływem alkoholu. Dwaj 19-letni mieszkańcy gminy Chybie zostali przewiezieni do komisariatu. Badanie pierwszego rowerzysty dało wynik 2 promile, natomiast drugiego, który uciekł, 1,7 promila alkoholu w organizmie. 15-letnia pasażerka była trzeźwa. Obaj kierujący, za swoją lekkomyślność, wkrótce odpowiedzą przed sądem.

KOD

źródło: ox.pl/KPP CIESZYN
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: