Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policjanci spotkali się z gimnazjalistami

Policjanci odwiedzili w miniony czwartek (08.10.2015) uczniów Gimnazjum nr 3 w Cieszynie. W rozmowie z młodzieżą wyjaśnili na czym polega odpowiedzialność karna osób nieletnich. A przede wszystkim odpowiedzieli na pytanie: kto to jest nieletni?

Podczas spotkania mundurowi  wytłumaczyli młodzieży kim jest osoba nieletnia w rozumieniu obowiązujących przepisów. Pokazali też różnicę pomiędzy demoralizacją a czynem karalnym popełnionym przez nieletniego.  -  Wyjaśnili, dlaczego 17-latek odpowie przed sądem jak osoba dorosła. Aby prelekcja była ciekawa dla młodych słuchaczy, prelegenci przedstawili wiele przykładów ze swojego doświadczenia. Pomogło to młodym ludziom na lepsze zrozumienie poruszanych tematów. A te dotyczyły min: problematyki narkotykowej, "dopalaczy", stalkingu czy różnych przejawów demoralizacji. Na zakończenie funkcjonariusze opisali co może się stać z osobą nieletnią, gdy ta trafi przed oblicze sądu. – informuje st. sierż. Benedykt POLOK,  referent Wydziału Prewencji KPP Cieszyn

Głównym przesłaniem tego typu spotkań, jest uświadamianie młodzieży, że każde ich zachowanie niesie ze sobą określone konsekwencje.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-10-09 07:48:02
kokoteczek: Bardzo dobra akcja.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: