Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policjanci i księża walczą o poprawę bezpieczeństwa!

W ciągu minionego weekendu kolejny tysiąc odblasków trafiło do pieszych w ramach akcji „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!".

Przypomnijmy, że akcja „Świeć przykładem! Nie tylko w Adwencie!" prowadzona jest przez cieszyńskich policjantów i księży w trosce o bezpieczeństwo pieszych na drogach. Tylko podczas minionego weekendu ponad tysiąc elementów odblaskowych trafiło do pieszych. Wizyty policjantów w kościołach, tym razem w parafiach w Strumieniu, Kończycach Małych, Ogrodzonej i Pogwizdowie mają na celu zwiększenie świadomości ludzi, jak ważne jest noszenie odblasków głównie po zmroku.  - Stróże prawa podczas krótkich prelekcji informują o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku i poza obszarem zabudowanym, jeżeli pieszy nie porusza się chodnikiem. Cel niezmiennie jest tylko jeden – bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Bezpieczny pieszy to ten, który jest widoczny! Świeć przykładem! – informuje asp. Krzysztof Pawlik, Rzecznik Prasowy KPP w Cieszynie. Honorowy patronat nad akcją objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

red.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

17
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-18 20:27:12
jasper: Ale sie porobilo, religia w szkolach a policyjne prelekcje w kosciolach.
2018-12-18 21:08:05
bronek91: Najważniejsze jest ludzkie życie i poprawa bezpieczeństwa na drogach. Przykładowo, jeżeli chodzi o wspólnoty chrześcijańskie, przykazanie NIE MORDUJ→ nie odnosi się tylko i wyłącznie w odniesieniu do bliźniego ale także wobec dbałości o własne zdrowie i życie. Jeżeli takie działania przekonają przynajmniej jedną osobę do preferowanych zachowań, moim zdaniem należy już to wliczyć na poczet sukcesu. Mam nadzieję, iż prelekcje nie odbywają się tylko i wyłącznie w kościołach ale w każdym miejscu zgromadzeń wszelkich istniejących lokalnie wspólnot i związków wyznaniowych włącznie z ich ateistycznymi itd. odpowiednikami. Oczywiście o ile dane instytucje nie mają nic przeciw.
2018-12-18 21:12:57
bronek91: Natomiast co do budynków użyteczności publicznej i wszelkich tego typu przestrzeni. Religia i wyznaniowość stanowią zjawiska społeczne i byłoby wysoce niestosowne i niezgodne z rzeczywistością, aby twierdzić inaczej. Oczywiście ważne aby odbywało się to z poszanowaniem praw innych.
2018-12-19 06:28:11
krzysztof.mm: bym się wcale nie zdziwił gdyby się okazało, że proboszcz za ten kabaret dostaje pieniądze, choćby pod pretekstem "wynajęcia sali" - dokładnie w ten sposób Rydzyk goli jedno ministerstwo za drugim, nasze miliony płyną szeroką strugą do agenta, co z moskiewskich nadajników zapewnia pisiactwu reklamę w ciemnogrodzie
2018-12-19 07:40:17
jasper: Nie zdziwie sie, jak msze beda odprawiane w urzedach a handel dewocjami odbywac bedzie sie w kosciolach. A moze tak prelekcje AA w kosciele z prowadzacym niejakim "flaszka". Swoj chlop i patriota podtrzymujacy polska tradycje. Moze kurs ciecia kartonow na konfetti. W tym policjanci tez sa dobrzy. Podpowiadam za friko i mam nadzieje, ze te prelekcje tez sa za friko.
2018-12-20 04:46:21
bronek91: krzysztof.mm, zdajemy sobie sprawę, iż Twój rozumek nie potrafi pojąć żadnej innej np. BEZPŁATNEJ formy współpracy na tym poziomie a zachowanie miejscowych przedstawicieli wspólnot wyznaniowych może wydawać Ci się jedynie głupie. W końcu jak Twoim spekulanckim zdaniem można odpuścić sobie okazję „WYGOLENIA INSTYTUCJI PUBLICZNEJ”? Jednak jaki autorytet w tym zakresie stanowi istota WIERZĄCA W NIEISTNIENIE JAKIEJKOLWIEK FORMY ISTOTY WYŻSZEJ a zarazem w swej rzekomej „mikro-publicystyce” epatująca swym obrzydzeniem w odniesieniu do osób wierzących? Czyżbyś krzysztof.mm czuł nienawiść względem samego siebie? Specyficzny okaz zakłamania krzysztof.mm…. Najwyraźniej ma problem z określeniem własnej tożsamości.
2018-12-20 04:53:54
bronek91: jasper: Najważniejsze jest zachowanie umiaru. Zdaje się, iż jasper nie zna takiego pojęcia. To tłumaczy zastosowanie z jego strony skojarzeń związanych z „flaszką” i odwołanie do AA, z całym szacunkiem wobec działalności tych organizacji.
2018-12-20 07:47:18
jasper: Uderz w stol a wikary ox.pl sie odezwie. To wlasnie przy aprobacie takich jak bronek91, kosciol i panstwo robia co chca. Swego czasu kardynal Hozjusz powiedział - "gdyby nie potega Kosciola to Biblia znaczylaby tyle, ile bajki Ezopa". W opublikowanym 9 września 2017 roku papieskim dokumencie „Magnum Principium", Franciszek przyznał bowiem episkopatom większą rolę w kwestii dokonywania tłumaczeń liturgicznych. W liscie do prefekta Kongregacji ds. Kultu Bozego i Dyscypliny Sakramentow z pazdziernika 2017 roku Franciszek podkreslil - ze „proces tłumaczenia istotnych tekstów liturgicznych na języki narodowe (...) nie może nieść ze sobą ducha narzucenia konferencjom biskupów tłumaczenia wydanego przez dykasterię, ponieważ mogłoby to naruszyć uprawnienia biskupów określone w prawie kanonicznym”. I tak sobie tlumacza lub manipuluja, bo durne owieczki i tak wszystko kupia, nie tylko bajki Ezopa. Read more: http://www.pch24.pl/franciszek-potwierdza--chrystus-zginal-za-wielu--a-nie-za-wszystkich-,55930,i.html#ixzz5PkOuRkxL
2018-12-20 12:09:51
krzysztof.mm: z tym wikarym to niezasłużony komplement - niedouczony ministrant co najwyżej
2018-12-20 15:52:36
bronek91: jasper: Klasyków czyta się w językach ORYGINALNYCH. Żaden narodowy, tylko do nauki łacinki, greki, syriackiego, koptyjskiego, hebrajskiego, ormiańskiego a zwłaszcza aramejskiego. Każde tłumaczenie stanowi zarazem interpretację przekładającego i może posłużyć jedynie posiłkowo.
2018-12-20 15:54:08
bronek91: krzysztof.mm: raczej niedouczony KOŚCIELNY-ORGANISTA. Jednak dziękuję za komplement. Zdaje się, iż to zawsze lepiej niż zostać spekulantem.
2018-12-20 20:07:21
ocelari2012: Cały zajebisty Cieszyn w komentarzach. Wojna luterów z katolami. Stelaki:-) .Buraki!!!
2018-12-21 08:45:35
stefanbbn: wspolna inicjatywa policji i ksiezy celem jest mniej ofiar w ruchu drogowym-idea dobra dla nas wszystkich-przeciwnicy kosciola przeksztalcaja dobro w dezinformacje o rzekomych korzysciach finansowych.Sacza powoli trujacy jad do swiadomosci spoleczenstwa- w zadnym wypadku nie chodzi im o prawde- chca dyskredytowac za wszelka cene.Zapominaja o darmowych zupach dla bezdomnych w tysiacach klasztorow na calym swiecie,o pracy dla sierot dla chorych dla cierpiacych,o opiece w hospicjach o gloszeniu ewangelii dla wsystkich itd itd .Tak istnieje tez ciemna strona -naszym zadaniem byloby te niekiedy straszne zjawiska nazywac po imieniu,kto skrzywdzil ten musi poniesc kare.O dobrych stronach kosciola nie pisze sie ani nie donosi bo to zadna SENSACJA, nie ma sensacji ludzie nie kupia gazety albo przelacza na inny kanal,dlatego powstaje wrazenie ze ta ciemna strona jest dominujaca-tymczasem tysiace ksiezy, zakonnic, zakonnikow, pracownikow kosciola w ciszy bez mediow pracuja bezustannie zeby ratowac zycie ludzkie.Dla wierzacych chrzescian ta dyskredytacja kosciola , tendencyjne sensacje przeciwko kosciolowi-sa wytlumaczone w Pismie Swietym.Przyklad 1 List Piotra 5 Rozdzal:7 Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was. 8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. 9 Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!
2018-12-21 12:20:08
jasper: @stefanbbn - piszesz „ powstaje wrazenie ze ta ciemna strona jest dominujaca-tymczasem tysiace ksiezy, zakonnic, zakonnikow, pracownikow kosciola w ciszy bez mediow pracuja bezustannie zeby ratowac zycie ludzkie.Dla wierzacych chrzescian ta dyskredytacja kosciola". Biorac na rozum . Gdyby to byla mniejszosc, uczciwa wiekszosc dalaby sobie dawno z nimi rade. A jest jak jest.
2018-12-22 22:44:05
stefanbbn: jasper my lubimy skandale i sensacje-prasa i media wiedza o tym i donosza o mordach, korupcji pedofili, seksie -zwyklych ludzi jak ty lub ja nie zaprosza do telewizji, radia, nie dajesz wywiadow itd itd,widzisz jako dziecko nie zostalem zgwalcony przez ksiedza,moi rodzice nie sa patologiczni,nauczyciel nie uwiodl mojej siostry i dalej podobnie---nikogo to nie interesuje.Kosciol probuje nieudolnie broni sie MILCZY i nie oskarza-to doprowadza do przekonania ze wiekszosc kosciola jest obrzydliwa-moim zdaniem jest odwrotnie-to media opisuja tylko jedna strone kosciola-ale my tego oczekujemy (Sensacji)Kosciol powoli otwiera sie do otwartosci i dystansuje sie od obrzydlistwa.Do wladzy koscielnej musi nowe pokolenie dotrzec-wtedy szybko beda wyniki
2018-12-23 10:17:42
jasper: “ papiez Franciszek we wrześniu zaprosił do Watykanu przewodniczących episkopatów, by w dniach 21-24 lutego przedyskutować temat nadużyć seksualnych i pedofilii w kościele katolickim. Organizatorzy zbliżającego się szczytu w liście wysłanym we wtorek namawiają szefów episkopatów na całym świecie, by ci przed przybyciem do Rzymu spotkali się z ofiarami duchownych. Twierdzą, że to konieczne, by "z pierwszej ręki poznać cierpienie, które te osoby doświadczyły". Jak komentuje agencja Associated Press, ów apel jest jasnym dowodem na to, że wielu biskupów nadal bagatelizuje skalę problemu i nigdy nie rozmawiało z pokrzywdzonymi.“ Gdyby nie media do dzisiaj nie wiedzielibysmy o skali tego strasznego przestepstwa ksiezy wobec dzieci. Do tego taka wypowiedz - „Cieszę się, że moje dzieci noszą nazwisko Terlikowski, bo jestem pewien, że dzięki temu żaden ksiądz pedofil, a szerzej: żaden pedofil, ich nie ruszy - mówi Tomasz Terlikowski w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.“. Dzieki mediom nie mozna juz chowac pedofilskich zapedow ksiezy pod dywan. Po pierwsze nalezy chronic dzieci a nie instytucji.
2018-12-23 18:06:12
bronek91: Szanowny jasper, od ścigania przestępstw jest PROKURATURA a od sprawiedliwego osądzenia niezależne SĄDY. Zgromadzeniom wspólnoty/wspólnot wyznaniowych nic do tego, a tego typu gesty nie wrócą czasu. Nie wchodź w buty wymiarowi sprawiedliwości. To poszczególne osoby popełniają przestępstwo A NIE INSTYTUCJA wyznaniowa. Nie stosuj kolektywnej odpowiedzialności bo to cecha charakterystyczna dla zaścianka. Człowiek dopuszczający się tego typu czynów to żaden duchowny a w pierwszej kolejności PRZESTĘPCA i to z takim przesłaniem powinniśmy się spotykać w mediach. Jak widać, wielkim piewcom wojującego wyznaniowego ateizmu i ich pacynkom wcale nie zależy na losie ofiar tylko na zniszczeniu opinii poszczególnych wspólnot wyznaniowych. A teraz przypomnij jak polski wymiar ścigania zachował się wobec PEDOFILA POLAŃSKIEGO i jak opinia publiczna licznie kryje tę postać przed wymiarem sprawiedliwości i nawet docenia twórczość.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: