Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Warsztaty świąteczne UTW

W poniedziałek (17.12.2018) w Osiedlowym Centrum Kultury i Rekreacji, działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej Cieszynianka odbyły się świąteczne warsztaty cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem Małgorzata Dylla-Długosz wyjaśniła, jak zrobić oryginalne bombki choinkowe, a każdy z uczestników warsztatów pod czujnym okiem prowadzącej przygotował własną.

Wszystko rozpoczęło się od wybrania drewnianego elementu, który następnie został dokładnie pokryty białą farbą – używamy farb akrylowych. Rozpuszczalnych w wodzie i zmywalnych, które nie są toksyczne – wyjaśniała prowadząca. Zastosowano farby szybkoschnące.

Po pokryciu obu stron ozdoby białą farbą należało dokładnie wyszlifować obie strony, aby stały się gładkie. Po zakończeniu tej czynności każdy z uczestników wybrał serwetkę, z której wyciął odpowiednie fragmenty. Po rozdzieleniu warstw serwetki, tak aby pozostał sam wzór, ozdoba została posmarowana klejem, a wzory naniesione w odpowiednie miejsca.

Po wysuszeniu udekorowanej bombki można było powtórzyć tę samą czynność z drugiej strony. Wymagało to dużej uwagi i precyzji, gdyż rozwarstwiona serwetka stała się bardzo delikatna. Wszystkim, którym udało się osiągnąć zamierzony efekt, pozostało już tylko utrwalić go warstwą bezbarwnego lakieru.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: