Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policja: Podwyżki i inwestycje

Powrócą posterunki zlikwidowane w latach 2008-2015, policjanci dostaną podwyżki i nowe sprzęt, wybudowane zostaną nowe obiekty. To główne założenia zaakceptowanego w czwartek przez komisję sejmową Programu Modernizacji Służb Mundurowych.

Policjanci i pracownicy Policji oraz służb mundurowych, tj. Straż Pożarna, Straż Graniczna, BOR od stycznia będą zarabiać średnio 13-19% więcej. To nie wszystko – zmodernizowane mają być też budynki, w których pracują, wymieniony sprzęt, a stare posterunki mają powrócić.

By to osiągnąć, na przestrzeni lat 2017 - 2020 roku, formacje podległe MSWiA otrzymają w sumie niemal 9,2 mld złotych. Pieniądze będą podzielone według ich potrzeb i wymagań, a sam program przewiduje trzy podstawowe rodzaje działań:
- inwestycje budowlane – budowa nowych obiektów, ale również przebudowa i modernizacja starych – ok. 2,3 mld zł;
- wymiana sprzętu i wyposażenia – ta kategoria obejmuje mi.in pojazdy, uzbrojenie, sprzęt informatyczny i łącznościowy oraz wyposażenie osobiste – ok. 2,7 mld zł;
- wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników – system wynagrodzeń i uposażeń będzie bardziej konkurencyjny, a jego charakter będzie bardziej motywacyjny – ok. 4,1 mld zł.

Minister podkreślił, że pierwsza podwyżka wynagrodzeń nastąpi już w styczniu 2017 r. Do roku 2019 funkcjonariusze zarobią w sumie 609 zł więcej, a pracownicy 597 zł. Oznacza to, że ich wynagrodzenia wzrosną o odpowiednio około 13% i 16 do 19%.

Szef MSWiA poinformował ponadto, że oprócz tego Program Modernizacji przewiduje konsekwentne przywracanie posterunków policji zlikwidowanych w latach 2008-2015. Szacuje się, że łącznie ma być ich przywróconych około 150.
 

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: