Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Policja podsumowała listopad

6 osób zostało rannych a jedna niestety zginęła, to bilans zdarzeń na drogach powiatu w Listopadzie. Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce 7 listopada w Strumieniu, gdzie na ul. Brodeckiego kierujący samochodem osobowym potrącił pieszą. 69-letnia kobieta zginęła na miejscu wypadku.

Jak wylicza asp. Krzysztof Pawlik w analogicznym okresie w 2017 roku odnotowanych było 16 wypadków, tak więc o 9 mniej. Tyle samo mniej było też osób poszkodowanych w zdarzeniach. W 2017 roku, tak jak i w obecnym, jeden z wypadków był wypadkiem śmiertelnym. Wówczas tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce na ul. Breńskiej w Górkach Wielkich. Kierowca samochodu ciężarowego potrącił pieszego. Niestety mężczyzna nie przeżył wypadku.

Nie sposób jednoznacznie określić, co wpłynęło na poprawę tych statystyk. Faktem natomiast jest to, że kierowcy i inni uczestnicy ruchu drogowego zmieniają swoje zachowania na drodze, prowadzony jest również działań profilaktycznych zwiększających świadomość uczestników ruchu drogowego w celu poprawy bezpieczeństwa. Porównując dalej analizowane miesiące, trzeba pokreślić , że wzrosła liczba kolizji- w 2017 roku to 144 takie zdarzenia, natomiast w 2018 już o 20 więcej, bo 164. Policjanci w listopadzie tego roku zatrzymali za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h dwóch kierujących, którym odebrano prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Powód wypadków nie zmienia się od lat- to najczęściej nadmierna prędkość, jazda zbyt blisko drugiego uczestnika ruchu, śliska jezdnia, a w dalszej kolejności nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowo wykonywane manewry, m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa pieszemu.

Policjanci w listopadzie zatrzymali 44 kierowców, którzy prowadzili auta, będąc pod wpływem alkoholu (Czytaj: Listopad: ilu nietrzeźwych kierujących? )

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: