Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spowodował kolizję. Stracił prawo jazdy.

Nie pijany, nie naćpany a stracił prawo jazdy. Dlaczego?

Do jazdy trzeba się przygotować. Świadczy o tym zdarzenie do którego doszło wczoraj na terenie Cieszyna. - Kierujący fiatem 49-letni mieszkaniec Cieszyna jechał ul. Katowicką. W rejonie ronda, przy skrzyżowaniu z ul. Rudowską zjechał z jezdni i uderzył w znak „przejście dla pieszych”. Następnie jadąc chodnikiem najechał na żywopłot. Kierujący zamiast powiadomić o zdarzeniu policję postanowił wycofać i kontynuować jazdę. I tak na ul. Rudowskiej w trakcie wymijania z innym samochodem doprowadził do kolizji. Policjanci z cieszyńskiej drogówki szybko znaleźli się na miejscu zdarzenia drogowego. Mundurowi przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości kierującego fiatem mężczyzny- był trzeźwy. Został też poddany badaniu na obecność narkotyków w organizmie. Wynik badania również był negatywny – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. Kierowca tłumacząc powód swojego zachowania na drodze wskazał na szyby w swoim samochodzie, które były zaparowane i zamarznięte….

W związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowcy policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. O wysokości grzywny oraz okresie, na jaki zostaną zatrzymane uprawnienia, zadecyduje sąd. Kierowca musi liczyć się z grzywną do 5000 zł, pokryciem szkód oraz utratą prawa jazdy.

Zgodnie z prawem „pojazd uczestniczący w ruchu drogowym ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.”

(red.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-06 21:01:42
maćko5: Osobiście miałem na tym odcinku Rudowskiej wiele niebezpiecznych sytuacji bo jeden pas drogi jest zatarasowany przez parkujące samochody na odcinku może 60 metrów (do tego jest stromo, lekki łuk i przegięcie drogi - auto z przeciwka widać dopiero tuż przed). Czyja jest wina jeżeli tam dojdzie do kolizji???
2018-12-06 23:05:12
Śmiechu : A w Jastrzębiu taki jegomość Potrącił kobietę na pasach. Bo zaparowaną szybę brudną szmatą wycierał. Na ponowny kurs delikwenta posłać.
2018-12-07 14:02:42
krzysztof.mm: "stracił prawo jazdy" - to ciekawe, jeżdżę codziennie, ostatni raz policja sprawdzała moje dokumenty jakieś cztery lata temu - jazda bez prawka to de facto niewielkie ryzyko
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: