Pół kilometra do remontu

Jak już wcześniej informowaliśmy na naszych łamach, Starostwo Powiatowe w Cieszynie przygotowuje się do remontu kilkusetmetrowego odcinka drogi powiatowej 2608S w Dzięgielowie. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto zamówienie publiczne i wybrano firmę, która wykona modernizację.

Prace prowadzone będą w 2018 roku na odcinku ponad 500 m, w pobliżu szkoły podstawowej. Początek rozbudowy ulicy zaplanowano na ok. 50 m przed skrzyżowaniem z ul. Krótką (rejon przepustu skrzynkowego w ciągu ul. Cieszyńskiej), natomiast koniec ok. 30 m za skrzyżowaniem z drogą gminną ul. Targoniny. Cieszyńskie starostwo do realizacji tego zadania wybrało warszawską firmę FBSerwis. Oferta firmy opiewa na 2,3 miliona złotych.

Co zakłada remont? Zakres rzeczowy zadania obejmuje przede wszystkim wykonanie nowej konstrukcji jezdni. Ona sama zostanie poszerzona do 6 metrów. Droga zyska również utwardzone pobocza o szerokości 1 metra. Na części drogi pojawi się chodnik.

Inwestycja na tym odcinku obejmować będzie również budowę odcinków kanalizacji deszczowej oraz wykonanie rowów przydrożnych. Przy drodze powstaną również dwa przystanki autobusowe, a w rejonie szkoły podstawowej usytuowana będzie wiata przystankowa.

Zaplanowano także budowę 10 miejsc postojowych. Podczas prac przebudowane zostaną również zjazdy do posesji oraz same skrzyżowania z drogą powiatową Lipowa-Zamkowa i drogą gminną – ul. Spacerowa, oraz z drogami gminnymi, tj. ul. Rolniczą, Akacjową, Targoniny,

Na dojeździe do przejścia dla pieszych, w rejonie szkoły, przewiduje się usytuowanie radaru z tablicą zmiennej treści (aktywną) – 2 szt. oraz przebudowa sygnalizacji ostrzegawczej nad przejściem dla pieszych w rejonie szkoły. Przebudowane mają zostać urządzenia obce jak teletechnika, sieć wodociągowa i energetyczna oraz stacja transformatora. W planach jest również wycinka 10 drzew oraz wykonanie nasadzeń zastępczych.

Zakończenie robót budowlanych zaplanowano na przełom sierpnia i września 2018 roku. W związku z tym w okresie wiosenno-letnim, w pobliżu dzięgielowskiej szkoły, przedszkola, cmentarza i OSP nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Na bieżąco będziemy informowali o utrudnieniach.

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-27 14:56:18
kierowca bombowca: Niezapomnijcie przy szkole porobić progów zwalniających bo dzieci będą porozjeżdżane jak jeże jesienią. A tak po za tym już widze jak wieś pruje i o drzewa sie owija.
2018-02-28 23:39:40
tadex23: No to starostwo zaszpanowało. Kilkaset metrów drogi plus jeszcze pojawi się chodnik.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją