Skoczów - nielegalne automaty

Cieszyńscy policjanci współpracujący z celnikami zlikwidowali nielegalny punktu gier hazardowych. Mieścił się on na jednym z osiedli w Skoczowie. Organizatorowi procederu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Dzisiaj policja poinformowała o ubiegłotygodniowej akcji, podczas której odkryto nielegalne automaty do gier. Cieszyńscy policjanci wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno - Skarbowego w Katowicach ustalili, że w pomieszczeniach budynku na terenie jednego z osiedli w Skoczowie organizowano gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi znaleźli znajdujące się na zapleczu dwa nielegalne automaty. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja. Postępowanie karne w tej sprawie wyjaśni, o ile z tytułu nieopłaconego podatku został „uszczuplony” Skarb Państwa.

Za organizowanie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Z kolei posiadanie nielegalnych automatów zagrożone jest surową karą finansową - za każdy automat do gry można zapłacić nawet do 100 tys. zł kary. Karę zapłacić może nie tylko osoba stawiająca maszynę, ale także właściciel lokalu, w którym automat stoi.

red.

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-27 15:44:22
Moj Panie: To niech jeszcze zajrza do Harbutowic kolo CPNu gdzie niby pisze wkrotce otwarcie a tetni tam hazard niczym w Las Vegas.
2018-02-27 17:07:19
pati: od ponad pol roku zamkniete i brak oznak na otwarcie.
2018-02-27 20:03:33
Jan Śliwka: Ciekawe czy Policja zainteresuje się również meliną znajdującą się w byłej \"Jarzynówce\" koło Wodnika na Targowej.
2018-02-28 12:25:37
bronek91: Więcej informacji od komentujących.... Jeszcze mundurowym przysporzycie pracy, ponieważ jeszcze ktoś wpadnie na pomysł, aby to sprawdzić..... Podejrzewam, iż na każdego matyska przyjdzie kreska. Środowisko doniesie jak kogoś się przyjdzie pozbyć z rynku, popadnie w konflikt z lokalnym układem itd. Panowie i Panie brylujący na zdjęciach nie służą tylko i wyłącznie utrzymaniu się posłuchu i legitymizacji aktualnego POPiSowemu reżymowi politycznemu ale również utrzymaniu miejscowego układu. Szkoda tylko, iż przepojeni potrzebą służby innym nie zdają sobie z tego sprawy.... Świadomość???
2018-02-28 12:55:13
krzysztof.mm: hazard jest \'nielegalny\' dopóki państwo nie dostanie zań haraczu - a państwo potrzebuje coraz więcej, apetyt dojnej zmiany na kolosalne apanaże i premie dla partyjnych d^pków, misiewiczów, obajtków, szydłów itede jest bardzo duży i najwyraźniej rośnie
2018-02-28 18:47:22
bronek91: Dokładnie krzysztof.mm nie ino PO-PiSowy reżym cosik chce mieć ino miejscowy układ również. Taki niby hazardowe meliny sprawdzają się idealnie jako pralnie brudnych piniyndzy i przy okazji odkurzacz kapitałów miejscowych oprychów. Te melinki, podejrzewam mają też inne zastosowania a mundurowi doskonale o tym wiedzą. Jednak zasada, iż dużych przestępców się nie tyka sprawdza się doskonale. No chyba, że kolegom z branży się podpadnie ale to już co innego.
2018-03-08 17:29:57
roman123: krzysztof.mm w końcu jakiś mądry komentarz przeczytałem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją