Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pogórze - znowu podpalenie ?

Rano strażacy zakończyli akcję gaśniczą w Pogórzu. Paliła się tutaj stodoła z budynkiem gospodarczym. W akcji brało udział blisko siedemdziesięciu strażaków. Nie jest wykluczone, że stodołę podpalono.
Po godzinie pierwszej w nocy strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą w Pogórzu. Paliła się duża stodoła z budynkiem gospodarczym. Zabudowania zajmowały blisko 250 metrów kwadratowych. Pożar gasiło aż 17 jednostek straży pożarnej. W sumie 69 strażaków.

Do takich pożarów zawsze ściąga się wiele jednostek, zazwyczaj pojawia się bowiem problem braku wody – mówi dyżurny PSP w Ustroniu.

Jak słyszymy w centrum ratownictwa, pożar był na tyle duży, że spłonęło całe zabudowanie gospodarcze z wyposażeniem. Były to m.in. dmuchawa do siana, kosiarka rotacyjna, młockarnia do zboża, brony, opony samochodowe. Silniki elektryczne, motorower, walec ciągnikowy. A także cztery tony słomy i tona siana. Na szczęście nikt z mieszkańców, ani strażaków nie został ranny.

Jak dodaje dyżurny z PSP w Ustroniu, prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było podpalenie. Sprawę prowadzi już policja. Na miejscu było też pogotowie gazownicze i energetyczne. Akcję zakończono po siódmej rano

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: