Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bogumin: powstanie nowa hala

Największa hala sportowa w Europie Środkowej ? tak z przymrużeniem oka mówią na temat nowego zadaszonego stadionu wielofunkcyjnego włodarze Bogumina.

Na czwartkowej konferencji prasowej poinformowali dziennikarzy o rozpoczęciu prac budowlanych na terenie byłego placu do tresury psów znajdującego się w pobliżu bogumińskiego Aquacentrum. – Mieszkańcy Bogumina wreszcie doczekają się pełnowartościowej i pełnowymiarowej hali, w której mogą realizować swoje marzenia sportowe – powiedział „Głosowi Ludu” burmistrz Petr Vícha.

Prace budowlane ruszyły w październiku i według wstępnych szacunków potrwają do sierpnia przyszłego roku. – Ekspresowy tok wynika z faktu, iż firma budowlana zastosowała najnowocześniejsze technologie. Hala na pewno nie będzie mistrzostwem świata jeśli chodzi o design, ale nie o to nam chodziło. Obiekt ma służyć mieszkańcom i klubom sportowym, które narzekały na brak odpowiedniego zaplecza, zwłaszcza w okresie zimowym – stwierdził Igor Bruzl, zastępca burmistrza.

Powierzchnia nowej hali wynosi 3715 metrów kwadratowych, rozmiary obiektu robią więc spore wrażenie. Pod dachem znajdą się aż cztery pełnowartościowe boiska. Pierwsze boisko przeznaczone będzie do unihokeja, futsalu, koszykówki,siatkówki i piłki ręcznej, drugie (ze sztuczną trawiastą nawierzchnią) zarezerwowane zostanie głównie dla piłki nożnej, nie zabraknie też kortu do gry w tenisa ziemnego, a na czwartym – najmniejszym boisku – można będzie pograć chociażby w badmintona. W ramach hali powstanie też trybuna dla niespełna 200 widzów.

Koszty powstania nowej hali wynoszą 48,3 miliona koron, miasto zaciągnęło zaś kredyt w wysokości 50 milionów. – Nie ukrywam, że ostatnia interwencja Czeskiego Banku Narodowego poprawiła nam humory. Przy słabszym bilansie czeskiej korony nasz kredyt wygląda dużo korzystniej – podkreślił burmistrz Petr Vícha.

Głos Ludu - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej
 

źródło: Głos Ludu
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: