Podsumowanie działań ''Trzeźwe przewozy'' oraz ''Kontrola drogowa-Piesi''

W miniony poniedziałek, 16 listopada na terenie naszego regionu prowadzone były działania ''Trzeźwe przewozy''. Jak zawsze w tego typu akcjach, stróże prawa od wczesnych godzin rannych kontrolowali stan trzeźwości kierowców autobusów, busów oraz samochodów ciężarowych przewożących towary.

Na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przebadano łącznie 735 osób, w tym 75 kierowców busów, 52 autobusów, 44 samochodów ciężarowych i 555 innych pojazdów. Zatrzymano tylko jedną osobę prowadzącą swój pojazd pod wpływem alkoholu.

Mundurowi podsumowali także działania "Kontrola drogowa – Piesi", która była prowadzona 13 listopada. Jej celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie szczególnej uwagi na to, czy piesi pamiętają o przestrzeganiu przepisów.

Działania "Kontrola drogowa - Piesi" prowadzone były w godzinach od 10:00 do 18:00. -  Policjanci przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Okazuje się, że wciąż to właśnie piesi popełniają więcej wykroczeń. Tylko podczas kilkugodzinnych działań mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 45 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Zdecydowana większość, bo 37 osób ukaranych zostało mandatami karnymi. Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to mundurowi nałożyli mandaty na 18 kierujących. – informuje st. sierż. Benedykt POLOK - referent Wydziału Prewencji KPP Cieszyn.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-11-19 16:32:21
moonia: Zapomnieli zakryć nr D.O. AWX348... :D
2015-11-19 19:07:09
JarekS: Zapomnieli też dopisać ,że w większości karali starsze osoby ,które od Policji oczekiwały pomocy.<br />Zapomnieli dodać ,że wszyscy którzy to widzieli zostawali z otwartymi ze zdziwienia buziami.<br />Nie pokazali łez i bezsilności ukaranych. Ale przecież wykonali normę...
2015-11-19 19:32:35
erik: Akcja piesi była dla wielu szokiem .Ponieważ chodnik z kończył się na moście bobrówki ,piesi przechodzili na drugą stronę jezdni za co zostali karani mandatem i pouczono ich ,że jeśli chodnik się z kończył to trzeba iść ruchliwą jezdnią ok.20m po drodze mijając trzy z krzyżowania -wjazdy i ruchliwe wyjazdy z parkingu pod wjaduktem i wyjazd od PZMot i dalej iść do przejścia ok.50m. Czy aż takie ryzyko musi ponosić pieszy ,aby za cenę życia dojść do tego przejścia? W godzinach dopołudniowych panuje tam ogromny ruch .Idąc wzdłuż jezdni to igranie z życiem.
2015-11-20 09:10:26
Malkontent: Erik, ile Ty masz latek chłopcze, że pisać nie potrafisz? Może zamiast komentować w sieci wziąłbyś się do nauki?
2015-11-20 12:17:52
erik: Malkontent-Dobry sposób na odwrócenie uwagi od tak ważnego tematu jakim jest bezpieczeństwo pieszych na drodze.Może jednak coś napiszesz na temat tej przeprowadzonej akcji?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją