Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Za ''chipowanego'' nie zapłacisz

Kilka dni temu na naszych łamach informowaliśmy, że jeden z cieszyńskich samorządowców wpadł na pomysł, by zwolnić z takiego podatku właścicieli tych psów, którzy wszczepili swojemu zwierzęciu mikrochip identyfikacyjny. To co w Cieszynie dopiero jest pomysłem, w Zebrzydowicach jest faktem.

Decyzja już zapadła, podczas ostatniej sesji Rady Gminy Zebrzydowice radni podjęli uchwałę w sprawie  opłaty od posiadania psów na 2016 rok. Stawkę roczną opłaty od posiadania psów przez osoby fizyczne ustalono w wysokości:

  • 30,00 zł od jednego psa
  •  60,00 zł od każdego następnego psa.

Opłaty można jednak uniknąć, ponieważ radni wprowadzili zwolnienie z opłaty od posiadania psów trwale oznakowanych mikroprocesorem/czipem pod warunkiem zgłoszenia i udokumentowania tego faktu (należy wypełnić stosowny formularz dostępny na bip.zebrzydowice.pl)

Uchwała wejdzie  w życie 1 stycznia 2016r.

(red)
 

Pisaliśmy:  Właściciel zaczipowanego psa zwolniony z podatku?

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-11-19 18:59:23
nkt29: Powinno się wprowadzić obowiązek chipowania psów i kotów w całej Polsce. Problem bezpańskich czworonogów by się skończył. Każdy będzie se pilnował swoich pupili. Bo jak nie, i złapią takiego gdzieś luzem to mandat.
2015-11-19 20:51:22
janusz s: O w końcu bratnia dusza ! [przeczytaj mój komentarz do wcześniejszego artykułu w tej sprawie z 14.listopada]
2015-11-20 09:56:25
Wiedźma: \"..płacenia można uniknąć...\" Dobre sobie! W naszej gminie Zebrzydowice, w tamtym roku dokonano wpłat za 250 psów.Taką informację przekazał na zebraniu wiejskim jeden z pracowników gminy.Ustawa z dnia 12 stycznia 1991 roku o o podatkach i opłatach lokalnych jasno mówi, kto jest zwolniony z opłat.Rada gminy \"może wprowadzić, w drodze uchwały, inne niż wymienione w ustawie zwolnienia przedmiotowe z podatku od posiadania psów. Dziennik Ustaw 12.01.1991 r.\" Wszystko zależy od dobrej woli radnych. A więc proszę nie pisać drogi p.redaktorze, o osobach, które oznakowały swoje psy jak o kombinatorach, którzy chcą pozbawić gminę pieniędzy.
2015-11-20 15:09:58
babajaga52: Jest to dobre posunięcie.Mój pies jest zaczipowany i mam nadzieję,że władze naszego miasta też będą starały się wprowadzić dla wszystkich czworonogów taką opcję.W czasie wizyty u weterynarza nie ma problemu z identyfikacją danego pieska.Jeżeli chodzi o bezpańskie psy lub takie ,których właściciele nie chodzą na szczepienia,to byłoby to wyłapane przy kontroli np.przez służby do tego uprawnione(chodzi o czytniki mikroczipów)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: