Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pobili i okradli

Działający w recydywie przestępcy, w centrum Cieszyna zaatakowali, pobili i okradli 22-latka. Decyzją sądu dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Grozi im nawet do 18 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 13 marca, w centrum miasta, na ul. Menniczej. - 22-latek, który przechodził ulicą został zaczepiony przez sprawców. Następnie jeden z nich go obezwładnił przytrzymując mu ręce, a drugi go uderzał. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu saszetkę z dokumentami oraz gotówką i uciekli z miejsca zdarzenia - informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci natychmiast zaangażowali się w poszukiwania osób uczestniczących w zdarzeniu. Już kilka minut po zdarzeniu dzielnicowy mł. asp. Łukasz Gruszczyk, znający dobrze teren oraz  osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem, podczas patrolu  zauważył trójkę mężczyzn, którzy mogli uczestniczyć w zdarzeniu.

- Na widok dzielnicowego jeden ze sprawców uciekł, ale nie stało to na przeszkodzie zatrzymania przez dzielnicowego dwóch pozostałych podejrzanych o rozbój mężczyzn. Podczas zatrzymania młodszy z nich znieważył interweniującego policjanta. 27-latek oraz jego 31-letni kolega noc spędzili w policyjnym areszcie. Wieczorem do ich grona „dołączył” trzeci ze sprawców, który został zatrzymany przez policjantów operacyjnych cieszyńskiego wydziału kryminalnego. Mundurowi zauważyli go na ul. Górnej, kilka godzin po zdarzeniu. Kryminalni podczas zatrzymania i przeszukania podejrzanego rozbój 29-letniego mężczyzny, ujawnili przy nim narkotyki – relacjonuje Pawlik

27-latek usłyszał zarzut rozboju oraz znieważenia policjanta, natomiast 29-latek odpowie za rozbój oraz posiadanie narkotyków. Dodać należy, że oboje przestępstwa dopuścili się w warunkach recydywy, za co grozi im wyższa kara pozbawienia wolności.  Sprawcy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-03-17 18:57:20
koszenila6: 118 lat. Po co się ograniczać w fantazjach. Ile dostała Żerańska za napaść na nieletnią dziewczynkę i fałszowanie dokumentów?
2022-03-17 21:45:35
CZARnawy: Śmieci się utylizuje a nie chowa pod dach opłacany naszymi daninami. Resocjalizacja, szkoda.
2022-03-22 17:34:45
pawel21_13: Ruskie korable idi na ++uj
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: