Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie też pomaga. Koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą” zaplanowano na sobotę 26 marca

Zaolziańscy polscy działacze i artyści również włączyli się w pomoc objętej wojną Ukrainie. W sobotę 26 marca w Czeskim Cieszynie odbędzie się koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”.

Koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Wystąpią: Renata Drossler, Bartnicky Band, Noemi Macura, Darina Krygiel, Dorota Bartnicka, Julia Macura, Marta Wałach, Przemek Orszulik, chór Melodia z Nawsia. Koncert poprowadzą aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego. Scenariusz przygotowuje Renata Putzlacher. Wydarzenie w Ośrodku Kultury „Strzelnica” w Czeskim Cieszynie organizuje Zarząd Główny Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w RC we współpracy z miastem Czeski Cieszyn. – Wszyscy występujący zgodzili się zaśpiewać i zagrać za darmo. Udało nam się też zapewnić nagłośnienie i wynajęcie sali za darmo, zatem rzeczywiście wszystkie przekazane środki powędrują do potrzebujących. Dochód zostanie podzielony na trzy części – dwie zostaną wysłane na konto zbiórek pomocy dla Polaków z Ukrainy prowadzonych przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie. Trzecią część miasto Czeski Cieszyn przekaże na pomoc dzieciom z Ukrainy, które znalazły dach nad głową w domu rekolekcyjnym parafii katolickiej w Czeskim Cieszynie – wyjaśnia prezes ZG PZKO Helena Legowicz.

Bilety na koncert można zakupić w sekretariacie ZG PZKO przy ul. Strzelniczej w Czeskim Cieszynie, dzwoniąc pod nr +420 558 711 582 lub pisząc na adres zg@pzko.cz.

Oprócz wysłuchania występów utalentowanych artystów podczas koncertu będzie można też zakupić różne drobiazgi przygotowane przez panie z Klubów Kobiet, zespoły i harcerzy. Dochód ze sprzedaży również zostanie w całości przeznaczony na pomoc Ukrainie.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: