Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pirotechnicy na Górnym Borze

W nocy z 5 na 6 września 2019 roku chwile grozy przeżyli mieszkańcy jednego z bloków, zlokalizowanych na Górnym Borze (Skoczów). Wszystko za sprawą porzuconego pod budynkiem przedmiotu, który wzbudził podejrzenia. Na miejscu pojawili się policyjni pirotechnicy oraz straż pożarna.

W nocy policja została zaalarmowana przez zaniepokojonych mieszkańców jednego z bloków na Górnym Borze. Wszystko za sprawą podejrzanego przedmiotu. Po przybyciu na miejsce służb okazało się, że przed blokiem znajduje się mały sejf, do którego dołączone były również klucze. Ze względu na brak informacji, dotyczących zawartości sejfu, ewakuowano lokatorów mieszkań, znajdujących się najbliżej podejrzanego obiektu.

- Policjanci zostali powiadomieni o pozostawieniu przed klatką jednego z bloków w Skoczowie podejrzanej "paczki". Zgłaszający interwencję byli zaniepokojeni i obawiali się jej zawartości. Podejmujący interwencję policjanci stwierdzili, że ta paczka to mały sejf. Koniecznym było sprawdzenie go przez pirotechników. Policja wspólnie z innymi służbami zabezpieczającymi miejsce zdarzenia ewakuowała mieszkańców bloku. Po sprawdzeniu sejfu przez policyjnych pirotechników nie stwierdzono żadnej zawartości, która by zagrażała życiu i zdrowiu mieszkańców – poinformował asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy cieszyńskiej KPP.

Co jednak stanie z sejfem, który spowodował takie zamieszanie? Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności w tej sprawie. Jak poinformowała cieszyńska policja, wywołanie niepotrzebnej czynności służb ratowniczych i innych instytucji jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 8 lat. Aktualnie brak informacji, czy służbom znana jest tożsamość właściciela odnalezionego sejfu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-09-06 14:44:50
krzysztof.mm: ktoś uważa, że z o r g a n i z o w a n y pod nadzorem PiS-owskiego rządu h e j t to wynalazek Z i o b r y?... no niekoniecznie - oto bowiem okazuje się, że podobny p r o c e d e r uprawiała podległa M a c i e r e w i c z o w i Żandarmeria Wojskowa +++ https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zandarmeria-wojskowa-prowadzila-zmasowany-hejt-przeciwko-ofiarom-molestowania/5ckp409 +++ gdzie tylko ślady P i S, tam f e t o r się unosi obrzydliwy
2019-09-06 15:29:08
donekT: krzysztof-Q, A co Ty sobą od kilku lat, chociażby na tym portalu, swoją postawą "reprezentujesz"? krzysztof-Q, Raczysz przypomnieć, jakie miałeś zdanie, odnośnie do ruchu samochodów na cieszyńskim rynku? Zdaje się, iż podobne jak ów biskup. krzysztof-Q, co Cię z nim łączy?
2019-09-06 15:29:47
666: Co za kraj, sejf może pójść za kratki na 8 lat.
2019-09-06 20:14:32
jasper: Kadry sa najwazniejsze - tak mowil wodz rewolucji komunistycznej - Lenin. Czy mnie dziwi, jakie kadry PiS czyli Patologia i Smrod wybiera? Nie. Prace doktorskie panow Kaczynskich ( lata 70-te) okraszone byly odwolywaniami do klasykow marksizmu-leninizmu - Lech Kaczynski. Gomulka, Cyrankiewicz, Bierut, Sokorski - Jaroslaw Kaczynski. Towarzysze wiedza co robia.
2019-09-06 21:28:05
donekT: jasper-Q, "odwolywaniami do klasykow marksizmu-leninizmu", w skrócie tak nazywany MELS i bynajmniej nie od tych, co wymieniłeś. W odniesieniu do obecnych czasów, wielu rzekomo "postępowym" pozostali pierwsi MARKS, ENGELS, no i BUTLER zamiast Lenina:) Mieszanka iście wybuchowa, podobnie jak rzekomo podłożony ładunek pirotechniczny.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: