Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Peru - magiczne Andy - prelekcja grupy Gorole

W piątek (12.01) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyło się spotkanie z grupą Gorole, zatytułowane ''Peru - Magiczne Andy''. W czasie trwania wydarzenia została przybliżona podróż malowniczymi zakątkami Ameryki Północnej, prezentacja zawierała zdjęcia, filmy oraz autentyczne nagrania muzyczne z Peru.

Grupa Gorole opowiadała o wędrówce uroczą krainą pod Krzyżem Południa, przez najwyższe góry jakie można znaleźć w Peru. Wiele razy trzeba było wyjść na wysokości 5000 m.n.p.m., co dla przeciętnego człowieka jest ogromnym wysiłkiem – mieszkańcy tamtych rejonów mają na to swój sposób – tłumaczył prelegent – lokalna ludność żuje liście koki, a jak wszyscy wiemy koka działa pobudzająco, w związku z czym człowiek jest zdolny do większego wysiłku fizycznego. My żadnej koki nie mieliśmy, musieliśmy więc stawić temu czoła bez żadnej pomocy

Sporym wyzwaniem z pewnością był szczyt Nevada Pisco o wysokości 5752 metry. Wyjście na to wzniesienie jest bardzo trudne dla osób bez przygotowania alpinistycznego. Zwiedzona została również Święta Dolina Inków, w której wciąż znajdują się ślady dawnej cywilizacji, zniszczonej przez europejskich konkwistadorów.

Wyprawa, chociaż bardzo trudna, obfitowała w piękne widoki, które rekompensowały wszelkiego rodzaju niedogodności. Piękne szczyty i zapierające dech w piersiach turkusowe jeziora sprawiały, że wyprawa jest wspominana bardzo pozytywnie. Dodatkowo niesamowite konstelacje gwiazd, które w miejscu gdzie nie sztucznego oświetlenia były szczególnie widoczne, sprawiały że aż chce się tam wrócić, jak wskazywali podróżnicy.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: