Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Paweł Poloczek odpowiada

Kandydujący na Burmistrza Wisły Paweł Poloczek odpowiada na nasze pytania o problemy Wisły, szanse rozwoju i priorytety, jakimi będzie się kierował, jeśli wygra.

Przed ponad dwoma tygodniami zadaliśmy kandydatom na urząd Wójta lub Burmistrza pytania, na które mogli odpowiedzieć na naszych łamach [Pytania do kandydatów]. Jako pierwszy odpowiedzi nadesłał do nas kandydat na urząd Burmistrza Miasta Wisła, Paweł Piotr Poloczek. Poniżej prezentujemy jego odpowiedzi:

 

Pytanie redakcji: 1. Dlaczego zdecydował/a się Pan kandydować na urząd Burmistrza?
Paweł Poloczek: - Już 4 lata temu przed poprzednimi wyborami zastanawiałem się nad udziałem w nich. Wycofałem się jednak z uwagi, iż brat ogłosił, że startuje i będzie to jego ostatnia kadencja. Postanowiłem kandydować ponieważ, Wisła mając coraz większą konkurencję w Polsce musi dostać nowy zastrzyk „energii. Odnoszę obecnie wrażenie pewnego zmęczenia. Mój start to pewna forma wsparcia i pomocy. Rozwój Wisły zawsze leżał mi na sercu. Mówiąc prostym językiem mam inny pomysł na rozwój Wisły.

2. Jakie są Pana zdaniem trzy najważniejsze problemy miasta/gminy? Jak zamierza je Pan rozwiązać?

- Wisła rozwija przez ostatnie lata, są prowadzone inwestycje jak kanalizacja, udało się dokończyć z poprzedniej kadencji remont parku. Uważam również, że są też nowe tematy do działania jak:
1. Rozwój wszystkich dolin – lepsza komunikacja, chodniki, parkingi, remonty dróg i estetyka.
2. Przełom w turystyce – basen w Centrum, promocja w mediach ogólnopolskich i nowe atrakcje turystyczne.
3. Polityka prorodzinna – obniżka opłat za śmieci, żłobek, zajęcia pozalekcyjne i wakacyjne oraz więcej działań na rzecz młodych wiślan.

Mam nadzieję, że w przyszłej Radzie będzie większość osób chcących, realizować te kierunki działania. Dodatkowo musi się zwiększyć zaangażowanie i współpracę z mieszkańcami m.in. w naszym programie jest budżet obywatelski oraz stała i wspólnie określona współpraca z przedsiębiorcami. Finansowanie części programu będzie pochodziło ze środków unijnych w tym nowych możliwości, których nie było do tej pory. Są również też inwestorzy w Wiśle i z zewnątrz, którzy są zainteresowani prowadzeniem nowych inwestycji w mieście. Jak wiadomo dzięki nim będą nowe miejsca pracy dla młodych wiślan, ale i większe wpływy do kasy miasta. Trzeba też wreszcie podjąć temat wykorzystania Partnerstwa Publiczno Prywatnego, które daje wiele możliwości. Zdecydowanie ściślej należy współpracować z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach, częstsze wizyty dadzą efekty nowych wspólnych działań.   

3. Jakie trzy najważniejsze inwestycje zamierza Pan zrealizować w mieście/gminie? Skąd będą pochodzić środki?

- Jestem za kontynuacją obecnie rozpoczętych inwestycji m.in. kanalizacja, modernizacja skoczni w Centrum oraz te zaplanowane jak boiska w Malince i Czarnym. Priorytetem będzie na pewno remont basenów w Centrum tylko na dzień dzisiejszy chyba brak jest jakiś konkretnych ustaleń i choćby wstępnej dokumentacji pod fundusze unijne. Nie będę ukrywał, że jestem bardzo zaskoczony wielkością zadłużenia. Na obecną chwilę jest to 10 mln zł. Więc ciężko mi na tą chwilę mówić o inwestycjach miejskich. Raczej należy mówić o planowaniu działań w kierunku pozyskania zainteresowanych i przygotowaniem nowych inwestycji np. na terenach w Centrum za osiedlem, kamieniołomie na Obłaźcu, czy przy basenach w Centrum budowa bazy uzdrowiskowej. Na pewno będę prowadził rozmowy z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach, aby jednak rozszerzyć zakres remontu drogi z Ustronia do Wisły Oazy. Praktycznie środki unijne są, brak jest tylko chęci ze strony władz Wisły, aby powalczyć o większy zakres tej inwestycji.

4. Jaki obszar działalności (kultura, sprawy socjalne, handel, komunikacja itd.) szczególnie leży Panu na sercu? Proszę napisać dlaczego.

- Zawsze jest wiele spraw, obszarów do rozwój i działania. Dlatego też w naszym programie przedstawiliśmy wiele punktów, którymi chcemy się zająć. Jesteśmy realistami i wiemy, że nie da się zrealizować ich bez kosztowo czy w czasie jednej kadencji. Razem jako kandydat na burmistrza i 15 kandydatów na radnych uznaliśmy,  że na pewno należy zająć się tematem rozwoju turystyki. Jak wiadomo to jest przyszłość dla Wisły i jej mieszkańców. Chcemy również podjąć rozmowy z zainteresowanymi przedsiębiorcami w Wiśle na temat handlu w Centrum miasta.  Równie istotnym jest temat związany z młodymi wiślanami. Jest to bardzo szeroka grupa mieszkańców, bo i osoby kończące naukę a wchodzące w dorosłe życie, młode małżeństwa, ale też młodzież i dzieci. Zakres potrzeby działania jest bardzo szeroki m.in.: dzięki inwestorom pojawi się większa ilości miejsc pracy, bardziej ciekawsze i atrakcyjniejsze imprezy, uruchomienie lodowiska czy więcej zajęć pozalekcyjnych i wakacyjnych.
 

vdka

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: