Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Paweł Brągiel nie startuje na urząd Burmistrza Miasta Wisła

Paweł Brągiel w wyborach przed czterema laty uległ w dogrywce Janowi Poloczkowi (43 % Wiślan poparło Brągiela, 57 % Poloczka). W tym roku 'z powodów osobistych', jak informuje, nie będzie ubiegał się o urząd burmistrza.

Już wkrótce mija termin zgłaszania kandydatów na wójtów i burmistrzów, coraz więcej osób, których potencjalną kandydaturę na stanowiska włodarzy miast i gmin rozważaliśmy, potwierdza lub wycofuje się z walki w wyborach: -  16 listopada mieszkańcy Wisły będą wybierać ponownie burmistrza miasta. 4 lata temu udział w wyborach był dla mnie dużym doświadczeniem życiowym - wyznaje Paweł Brągiel w przesłanym do naszej redakcji komunikacie: - Po wyborach nie doszło do zapowiadanej współpracy ze strony obecnego burmistrza. Pomimo tego nie wycofałem się z działalności na rzecz samego miasta i jego mieszkańców. Udało się w kilku bardzo ważnych sprawach uzyskać bardzo duże wsparcie i pomoc dla Wisły. Uważam, że przez ostanie kadencje miasto rozwijało się, osiągnęło pewien poziom i standard. Jednak obecnie Wisła potrzebuje zmiany, nowych pomysłów mówiąc wprost należy „dokonać nowego otwarcia”, dlatego najważniejsza będzie współpraca. Do niej będą dążyć nowi kandydaci na burmistrza i radni startujący pierwszy raz - zauważa.

Nie zaprzecza, ze myślał o kandydowaniu, jednak ostatecznie nie będzie się starał o urząd: - Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad ponownym udziałem w kampanii wyborczej na burmistrza. Przez ostatnie miesiące spotkałem się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Osobiście uważam, że dużo zależy od ludzi i ich działania. Ważny jest rozwój miasta, a nie władza i funkcja burmistrza, która nigdy nie była moim celem. Z powodów osobistych podjąłem decyzję o nie kandydowaniu na burmistrza Wisły. Będę ubiegał się jedynie o mandat radnego miasta - pisze Paweł Brągiel.


vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: