Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oszczędzać czy świętować ?

Huczny sylwester na rynku to tradycja wielu polskich miast. Niektóre miejscowości jednak pomału zaczęły wycofywać się z szampańskiej zabawy na rzecz oszczędności. Czy taki los w przyszłości spotka również Cieszyn?

Dzisiaj trudno odpowiedzieć na to pytanie. Przeciwnicy imprezy, jak również jej zwolennicy mają swoje argumenty. 

- W ubiegłym miesiącu podjęliśmy uchwałę, która zwiększała dotację przedmiotową dla Domu Narodowego na organizację imprezy sylwestrowej w wysokości 25 tysięcy złotych,w tym miesiącu dotację zwiększamy o kolejne 7 tysięcy. Daje nam to łączną kwotę 32 tysięcy złotych. Uważam, że jest to zbyt droga impreza, szczególnie w dobie kryzysu, kiedy wszyscy oszczędzamy i zastanawiamy się nad wydaniem każdej złotówki – wielokrotnie podkreślała podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna radna Maria Liwczak.

Organizację imprezy poparł radny Krzysztof Herok oraz Janina Cichomska . - Inne miasta organizują imprezę sylwestrową wydając znacznie wyższe sumy... czy w naszym przypadku kwota 32 tysięcy jest wysoką - czy też nie,  okaże się po sylwestrze, kiedy ocenimy imprezę. Uważam jednak, że mieszkańcy oczekują na nią – wyraziła swoją opinię J. Cichomska.

Jedno jest natomiast pewne... Bezpośrednim organizatorem imprezy jest Dom Narodowy, w jego imieniu imprezę organizuje Stowarzyszenie Kulturalno - Sportowe Trotyl. Gdyby było inaczej koszt organizacji imprezy sylwestrowej w Cieszynie byłyby znacznie wyższy.

- Jeżeli w Szkole Podstawowej nr 1 nie mamy sali gimnastycznej, jeżeli mamy dużo więcej innych wydatków - to fajerwerki powinny być drugorzędną sprawą - swoją opinię wyraził również radny Andrzej Łukasiak.

Nad organizacją imprezy zastanawiał się także Eugeniusz Raabe. - Pytanie, czy impreza jest rzeczywiście oczekiwana przez społeczeństwo i czy jest niezbędną? - podkreślał radny.

Co, by jednak nie mówić, w tym roku na cieszyńskim Rynku sylwester rozpocznie się wraz z godzina 22.30. Jako pierwszy zagra zespół „Poison Words”- w którym zaśpiewa Katarzyna „Kitty” Materna – uczestniczka Bitwy na Głosy. O 23.00 scenę opanuje „Bartnicky Live Band”. Kiedy zegary wybiją północ uczestnicy sylwestra w Cieszynie zobaczą pokaz sztucznych ogni. Zaraz potem na scenę wejdzie  zespół „Cover Band”, który będzie bawił wszystkich uczestników zabawy do końca imprezy.  -

 
 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: