Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Skoczowie Nowy Rok witają dwa razy

W Skoczowie toast pije się o północy wśród sztucznych ogni tak jak w większości miejscowości wita się Nowy Rok. Jednak drugie przywitanie Nowego Roku szykują strażacy. Co roku w Nowy Nok w południe wchodzą do Wisły i w zimnej wodzie wznoszą noworoczny toast.


To już tradycja w Ochotniczej Straży Pożarnej w Skoczowie. W południe w Nowy Rok strażacy zanurzają się w zimnej Wiśle i tam wznoszą noworoczny toast. Nie inaczej będzie i w tym roku. Pod mostem, nieopodal skoczowskiego targowiska w zimnej wodzie zanurzy się kilkunastu strażaków, głównie tych, którzy w OSP należą do sekcji płetwonurków, bo właśnie od czasu kiedy sekcja powstała strażacy witają Nowy Rok w wodzie.


Po takim powitaniu Nowego Roku człowiek od razu czuje się lepiej – mówi Roman Kohut, naczelnik OSP w Skoczowie. I jak dodaje to również sposób na to, aby złagodzić często dolegające posylwestrowe bóle głowy. – Po takim wejściu przez cały rok jest się zdrowym, zapraszamy wszystkich chętnych,  którzy chcą z nami witać Nowy Rok – dodaje Roman Kohut. Strażacy mają kilka piankowych kombinezonów. – Możemy pożyczyć – dodaje Roman Kohut. A jeśli braknie zawsze można zanurzyć się w Wiśle bez ochronnego skafandra. Wtedy działanie zdrowotne zimnej, noworocznej kąpieli jest ponoć zwiększone dwukrotnie…

Dorota Kochman
 

ZOBACZ JAK STRAŻACY ŚWIĘTOWALI NOWY 2010 ROK fot.Piotr Iwacz

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: