Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla osób dotkniętych tragiczną śmiercią

W ostatnich dniach najczęściej gościł w naszych rozmowach temat tragicznej śmierci 16 -letniej mieszkanki Cieszyna i 19 - letniego mieszkańca Jastrzębia, którzy zginęli 10 marca. Wydarzenia te wstrząsnęły nie tylko miastem, ale i całą Polską.

W sklepowych kolejkach, na przystankach autobusowym i w każdym innym miejscu, gdzie pojawia się grupka osób, powraca temat tragicznej śmierci nastolatków i obawy o własne bezpieczeństwo. - Wydawało mi się, że Cieszyn to spokojne, ciche miasto, ale po tym co się ostatnio w nim dzieje unikam wychodzenia po zmroku, z obawą również wychodzę do pracy na piątą rano, kiedy na zewnątrz panuje jeszcze mrok – mówi ekspedientka jednego z cieszyńskich sklepów.

Podobne zdanie ma pan Artur – Niedawno nieznani sprawcy, strzelając z wiatrówki do przypadkowych przechodniów w Cieszynie zranili pięć osób, wcześniej w Olzie utopiło się dwóch mężczyzn, kobieta, która spłonęła żywcem i mężczyzna oblany benzyną i podpalony, który również zmarł, bulwersująca sprawa małego chłopca, którego zwłoki znaleziono w stawie hodowlanym na peryferiach miasta -wymienia zdarzenia pan Artur - Kiedy o tym myślę zastanawiam się nad tym, co się dzisiaj dzieje?! Co dzieje się w Cieszynie i z ludźmi?

Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt" Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Być Razem" w Cieszynie zorganizowało dyżury pomocy psychologicznej dla osób dotkniętych tragiczną śmiercią pary nastolatków w Cieszynie.

- Wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia i indywidualnej pomocy psychoterapeutów mogą od poniedziałku do piątku zgłaszać się osobiście lub telefonicznie umówić się na spotkanie w Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt" przy ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie, nr tel. 33 4795454. Osoby dotknięte tą tragedią potrzebują przede wszystkim wsparcia najbliższych – informuje Elżbieta Kiedroń-Fałat kierownik CPEiT.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: