Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ogród zielin w Brennej

W Brennej przy ulicy Góreckiej (rejon miejscowej szkoły) powstała atrakcja dla uczniów. Gdy tylko szkolne ławy znów się zapełnią, lekcje przyrodnicze będą mogły odbywać się w ogrodzie zielin, który został przygotowany w ramach transgranicznego projektu.

- Obok Szkoły Podstawowej nr 1 w Brennej przy ulicy Góreckiej czeka na uczniów edukacyjna nowość – ogród zielin wraz z wiatą, pergolą, alejkami, ławeczkami oraz stolikami do ogrodniczych warsztatów. Dzięki tej inwestycji – zrealizowanej w ramach transgranicznego projektu „Za woniom drzewa”, w którym naszym partnerem jest Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu oraz słowacka gmina Babin – poinformował wójt Brennej – Jerzy Pilch.

Jak wskazuje Pilch, dzięki budowie ogrodu możliwa będzie organizacja ciekawych lekcji na świeżym powietrzu, w bezpośredniej styczności z przyrodą. Uczniowie nie tylko poznają wiele roślin, ale również nauczą się odpowiednio je pielęgnować i metodą prób i błędów poznają pewne mechanizmy przyrodnicze. - Gdyby nie pandemia i wynikające z niej „nauczanie na odległość”, ten piękny wirydarz już teraz byłby dostępny dla uczniów. Mam nadzieję, że w nowym roku szkolnym wszystko wróci do normy i ta inwestycja od września będzie dobrze służyć młodemu pokoleniu mieszkańców naszej Gminy – podsumowuje Pilch.

Warto przypomnieć, że łączny koszt realizacji transgranicznego projektu współpracy gminy Brenna i słowackiej gminy Babin wynosi ponad 630 tys. euro, z czego blisko 540 tys. euro pochodzi z dofinansowania z funduszy unijnych. Szerzej na temat tej inicjatywy pisaliśmy tutaj - Brenna z Wędrynią i Babinem.

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-20 18:01:36
Edi: Super sprawa,dzięki Panie wójcie !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: