Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kuźnia rozpocznie 25 lipca?

Wiele na to wskazuje, że IV liga zainauguruje sezon 2020/21 w ostatni weekend lipca. Działacze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, podczas czwartkowego spotkania przedstawicieli drużyn dali do zrozumienia, że w związku z pandemią koronawirusa niektóre plany mogą ulec zmianie.
  • Kiedy wrócą na boisko?

W kuluarach spekulowano o tej dacie od dłuższego czasu. Jednak wczoraj oficjalnie przyznano, że IV liga ruszy, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, 25 lipca.

  • Zawodnik zarażony – co dalej?

- Jeżeli po meczu dwóch drużyn okaże się, że jeden zawodnik był zarażony to wszyscy uczestnicy podlegają kwarantannie – przyznał Henryk Kula. - Może też być taka sytuacja, że przed wyjazdem na mecz do jakiejś miejscowości okaże się, że jest tam ognisko koronawirusa i kilku zawodników odmówi gry, więc w okrojonym składzie nie pojedziecie. Będziemy na takie sygnały reagować i chcieli je rozwiązywać jak najlepiej – dodał prezes ŚLZPN.

  • Liczba drużyn? Niepewna

Niedawno informowaliśmy o tym, że z IV ligi wycofał się Beskid Skoczów, a jego śladem poszły również inne zespoły – Slavia Ruda Śląska oraz Polonia Poraj. Działacze dali do zrozumienia, iż skład obu grup nie jest jeszcze przesądzony, gdyż na wczorajszym spotkaniu zabrakło działacza z Wilczy, a udział miał być potwierdzeniem przystąpienia klubu do rozgrywek.

  • Reorganizacja rozgrywek?

- Nie mogliśmy się dogadać, przez powiedzmy 20 lat, żeby zrobić jedna grupę i zawsze na końcu sezonu jeden klub jest bardzo niezadowolony – dodał prezes Henryk Kula. – Dlatego już teraz poddaję pod dyskusję temat reorganizacji IV ligi, tak żeby była jedna grupa, a zwycięzca ligowej rywalizacji bezpośrednio awansował do III ligi.

 

AP/ŚLZPN

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: