Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ogólnopolskie premiery w czerwonej strefie w Cieszynie

Na rynku filmowym pojawia się coraz więcej premier ogólnopolskich zarówno polskich jak i zagranicznych filmów. Od soboty nasz powiat znajduje się w czerwonej strefie i na seansie może przebywać 25 procent widowni. Z informacji jaką otrzymaliśmy z cieszyńskiego kina „Piast” na widowni może przebywać maksymalnie 56 osób . Na kilka ogólnopolskich premier zaprasza właśnie cieszyński „Piast”.

 16 października miała miejsce w Cieszynie ogólnopolska premiera familijnego filmu „Tajemniczy ogród”. „Tajemniczy ogród” to klasyka literatury dziecięcej, która pomimo wielu już powstałych ekranizacji wciąż inspiruje twórców filmowych. Jest to bowiem jedna z tych historii, którą można opowiadać setki razy i za każdym razem odkrywać w niej coś nowego do przekazania.  Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.
Film można zobaczyć do 29 października 2020 r.

 

Również 16.10. na ekrany kin wszedł polski Dramat sensacyjno - obyczajowy w reżyserii Marcina Ziębińskiego „BANKSTERZY”.  Po wielu latach walki kredytobiorcy wreszcie doczekali się filmu, który pokazuje bankowe bezprawie”
– Barbara Husiew, Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu  Kino spod znaku zaangażowanych produkcji typu „Erin Brockovich” czy „Raport Pelikana”. Wielkie filmowe śledztwo o największej aferze finansowej III RP, której ofiarami stali się zwykli ludzie. Międzynarodowe mechanizmy i wielkie machlojki, które miały wpływ na codzienne życie wielu Polaków. Drobiazgowo zaplanowane manipulacje, które miały zachęcać klientów do korzystania ze szkodliwych usług. To tło „Banksterów” - emocjonującego filmu sensacyjnego pokazującego, jak 900 000 polskich rodzin zostało wrobionych w niekorzystne rozwiązania finansowe.
Emisja filmu w cieszyńskim kinie do 28 października 2020 r.

 

23 października odbędzie się w Cieszynie ogólnopolska premiera polskiego dramatu historycznego „Czyściec” „ w reżyserii Michała Kondrata. Film będzie wyświetlany do 31 października br. Poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz tych, które opuściły już ziemski świat.  „Czyściec”, najnowszy film Michała Kondrata, twórcy docenionych w Polsce i za granicą obrazów „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony”, to próba znalezienia odpowiedzi na to, co czeka nas na końcu naszej ziemskiej egzystencji. To także przypomnienie postaci najbardziej znanych mistyków – w tym Fulli Horak (Małgorzata Kożuchowska) oraz m.in. św. Faustyny Kowalskiej, św. Stanisława Papczyńskiego czy wreszcie św. Ojca Pio. W produkcji usłyszymy również grono ekspertów zajmujących się tematyką czyśćcową – wybitnych teologów oraz naukowców z całego świata, badających stan świadomości człowieka w momencie śmierci ciała.

 

W czerwonej strefie w której się znajdujemy instytucje kultury mogą w warunkach rygoru sanitarnego prowadzić swoją działalność. Dlatego jeżeli ktoś pragnie trochę się wyłączyć z tego zamieszania jakie panuje obok nas i odpocząć zapraszamy do cieszyńskiego „Piasta”.

AK, Piast

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-19 10:20:13
666: Wiadomości kulturalne. Artykuł dotyczący kinowych premier. W pierwszym akapicie, cztery informacje: pierwsza, że premiery są, dwie następne przeznaczone dla covidzian (należy utrzymać stan obłędu na odpowiednim poziomie) i na końcu czwarta, że premiery będą nawet wyświetlone.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: