Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Odpady zostały usunięte

Nielegalne wysypisko odpadów, które znajdowało się na terenie byłej KWK „Morcinek” w Kaczycach przestało straszyć. Zgodnie z prawem, odpowiedzialność za jego likwidację spadła na Powiat Cieszyński. Dzięki staraniom starostwa, sprawę udało się doprowadzić do szczęśliwego a teraz podjęte zostają kroki w celu odzyskania kosztów związanych z likwidacją nielegalnego składowiska.

Na posiedzeniu 19 września 2019 r. Zarząd Powiatu zdecydował o podjęciu działań zmierzających do usunięcia, w ramach wykonania zastępczego, odpadów pozostałych po działalności zlokalizowanej w Kaczycach przy ul. Morcinka 17 oraz o wystąpieniu do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach o udzielenie pożyczki w wysokości 720.000 zł na ten cel. Końcem października ogłoszono przetarg na realizację  zadania a do usuwania odpadów przystąpiono w grudniu 2019 roku, dzięki czemu, aktualnie w Kaczycach śmieci już nie ma.

Firma, która zwyciężyła w przetargu, poinformowała końcem kwietnia 2020 roku o usunięciu i przetworzeniu zalegających tam odpadów – usunięto i przetworzono łącznie 2 106 ton odpadów, zalegających na terenie Kaczyc w obrębie Otrębów – poinformowało Starostwo Powiatowe w Cieszynie – koszt realizacji zadania wyniósł 800.000 zł – poinformował Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek.

Co jednak z kosztami usunięcia odpadów? Powiat zaciągnął w tym celu pożyczkę, jednak podjęte zostały działania, mające na celu odzyskanie poniesionych nakładów - Pismem z 04.06.2020 r. wystąpiono do Biura Prawnego o podjęcie czynności mających na celu wyegzekwowanie od zobowiązanego (…) kosztów poniesionych w związku z wykonaniem zastępczym obowiązku wynikającego z decyzji Starosty Cieszyńskiego z dnia 12.07.2013 r. – informuje Szczurek, uzupełniając, że Powiat dokona wszelkich starań, aby pieniądze odzyskać.

 

Pisaliśmy: 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-26 07:44:56
jadeitowy: masakra,, kopalnia co tak prosperowala i nagle smiec,,pamietam kolega tam pracowal,,,taki wegiel i wydobycjie i nagle smietnik wspomnien,,
2020-06-26 10:17:08
Baciar: Ale sukces, dostali 720000 zł pożyczki na usunięcie śmieci i się cieszą, zapomnieli tylko, że tą pożyczkę trzeba spłacić.
2020-06-26 11:09:52
pikador40: Ale Buzio zrobil kariere w uni
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: