Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oddział dla 25 dzieci - decyzja zapadła

Decyzja została podjęta - dodatkowy oddział przedszkolny w Cieszynie zostanie otwarty. 25 dzieci znajdzie miejsce w Przedszkolu nr 16.

Burmistrz Cieszyna Mieczysław Szczurek podjął decyzję o otwarciu dodatkowego oddziału przedszkolnego. Już wiadomo, że część dzieci znajdzie miejsce w Przedszkolu nr 16.

W ostatnim czasie na temat cieszyńskich przedszkoli wiele się mówiło. Rodzice z niepokojem oczekiwali na decycję w sprawie zwiększenia liczby oddziałów. Dzisiaj część z nich może odetchnąć z ulgą.

- W lipcu burmistrz zwrócił się do rodziców dzieci nieprzyjętych do przedszkoli z zapytaniem czy dalej podtrzymują chęć umieszczenia swojego dziecka w przedszkolu oraz do jakiego przedszkola chcieliby zapisać swoje dziecko, w przypadku otwarcia nowego oddziału. Zwrócił się także do dyrektorów placówek przedszkolnych z prośbą o określenie warunków lokalowych i organizacyjnych do utworzenia oddziału liczącego 25 dzieci. Po uzyskaniu odpowiedzi i dokładnej analizie wszystkich danych burmistrz podjął decyzję o otwarciu oddziału w Przedszkolu nr 16 przy ul. Bielskiej oraz określił zasady rekrutacji do dodatkowego oddziału – informuje portal ox.pl Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Cieszynie - Koszt utrzymania 25 osobowego oddziału do końca 2012 roku wyniesie ok. 60 tys. zł.

Czy w Cieszynie otwarty zostanie kolejny oddział ? - tego na razie nie wiadomo. Trwają dalsze analizy, na ich podstawie zapadnie decyzja.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: