Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Remontują drogę do Istebnej!

Mieszkańcy Trójwsi już się cieszą. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na remont Drogi Wojewódzkiej nr 941. W końcu podziurawiona droga doczeka się porządnej nawierzchni.
Na ten remont mieszkańcy Trójwsi czekali od dawna. Wjeżdżając do Istebnej kierowcy nie mogli powstrzymać emocji. Takiej połatanej drogi nie ma w całym regionie. Od lat władze Istebnej zabiegały o wymianę nawierzchni. Droga przez Istebną w parze z wyremontowanym odcinkiem od Zameczku Prezydenckiego do Kubalonki i od Kubalonki do Wisły-Głębiec była wstydem dla władz. – Jak mamy zapraszać turystów do nas, jak nawet dobrej drogi tu nie ma. Sami kilkakrotnie musimy wymieniać zawieszenia samochodu, bo psują się raz dwa, jak człowiek dwa razy dziennie jeździ po takich dziurach. Droga jest w opłakanym stanie – skarżyli się mieszkańcy.  Jednak Zarząd Dróg Wojewódzkich w końcu zdecydował się na remont. Końcem listopada dziury mają odejść w zapomnienie. 
 
 
 31 lipca br. ZDW w Katowicach ogłosił przetarg na wykonanie remontu DW 941 od przełęczy Kubalonka do Istebnej. Odcinek, który będzie remontowany liczy 4210 m – mówi Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.  Roboty związane z przebudową drogi mają potrwać do 30 listopada. 
 
Mieszkańcy Istebnej i turyści remontu drogi się jednak obawiali. Objazd wiązałby się z nadrabianiem kilometrów. Jednak Ryszard Pacer uspokaja. – Droga nie będzie zamknięta. Będą wprowadzone ograniczenia w ruchu, takie jak ruch wahadłowy i ograniczenia prędkości – zapewnia rzecznik ZDW w Katowicach. 
 
Danuta Rabin, wójt Istebnej cieszy się z realizacji tej inwestycji. – Za podjęcie decyzji o remoncie dziękuję Zarządowi Województwa Śląskiego oraz Dyrekcji Zarządu Dróg Województwa. Radnym Sejmiku Województwa Śląskiego dziękuję za przeznaczenie środków na ten cel – poinformowała na stronie internetowej wójt. 
 
KOD
źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: