Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Osiemnastka bez alkoholu

Już po raz osiemnasty na Kaplicówce spotkali się abstynenci na bezalkoholowym pikniku. Na Wilamowickim Wzgórzu bawiono się do wieczora bez kropli alkoholu.

Już po raz osiemnasty na skoczowskiej Kaplicówce bawiono się bez alkoholu.  – To już nasza osiemnastka, jesteśmy dojrzali w naszych decyzjach. Z roku na rok przybywa uczestników, co ważne tu nie bawią się tylko anonimowi alkoholicy. I ich rodziny, mamy coraz więcej osób, które po prostu chcą bawić się bez alkoholu – mówi Czesława Girdwojn, prezes Skoczowskiego Stowarzyszenia Abstynentów „Jonasz” w Skoczowie.

Do Skoczowa na piknik bez alkoholu przyjechali sympatycy z Ustronia, Wisły, Cieszyna, Jastrzębia Zdroju... – Nawet nie znam ich wszystkich. Cieszę się, że jest coraz więcej sympatyków takiej właśnie zabawy. Prócz pikniku organizujemy zabawy walentynkowe czy andrzejkowe, chętnych nie brakuje – dodaje prezes skoczowskiego Jonasza.

Na piknik wybrała się również Janina Żagan, burmistrz Skoczowa. – Wszyscy bawimy się tu świetnie, miło mi że możemy się tu spotkać przy takiej pogodzie, razem – mówiła burmistrz Skoczowa.

Jak dodał Andrzej Poloczek długoletni działacz stowarzyszenia Jonasz najważniejsze jest to, aby wspólnie się bawić, ale bez alkoholu. – Idziemy w lato w ten trzeźwy sierpień z mottem Jana Pawła II  „Nie wolno ci niszczyć siebie bo nie żyjesz tylko dla siebie.”My potrafimy śmiać się, bawić i tańczyć bez trunków – mówił.

Zaraz na początku parkiet zapełnił się tańczącymi parami, nie milkły rozmowy przy stolikach i tak piknik trwał do późnego wieczora...

Dorota Kochman

 

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: