Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odblaski to nie obciach

Do kolejnego potrącenia pieszego doszło na drogach regionu. Przed południem w centrum Skoczowa, samochód najechał na przechodzącego przez jezdnię 74-latka.
O godzinie 10.30 kierujący cinquecento 69-latek najechał na przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Do zdarzenia doszło na rondzie, przy zbiegu ulic Mickiewicza i Cieszyńskiej w Skoczowie. Samochód wyjeżdżał w stronę Cieszyna – wówczas doszło do zdarzenia, informuje Rafał Domagała rzecznik cieszyńskiej policji. Poszkodowany z ogólnymi potłuczeniami został odwieziony do cieszyńskiego szpitala. Jaka była przyczyna i kto nie zachował ostrożności – to oceni policyjne dochodzenie.
 
Policja cieszyńska przypomina jednocześnie i prosi pieszych, by zachowali uwagę, poruszając się po drogach. Sezon jesienny i zimowy skutkuje niestety wieloma takimi sytuacjami. To zdarzenia miało miejsce w dzień, jednak do wielu niebezpiecznych sytuacji dochodzi po zmroku – mówi Domagała. Apelujemy do kierowców – uważajcie szczególnie w okolicach przejść dla pieszych. Piesi – uważajcie i chodźcie właściwą stroną jezdni.
 
 
Policja prosi także o pamiętaniu o odblaskach. Co roku organizowane są specjalne akcje dla dzieci, uczęszczający do szkół otrzymują elementy odblaskowe. I w nich chodzą- to widać. Ale niestety dorośli piesi o tym zapominają – przestrzega Domagała.
 
 
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: