Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Śniegu nie ma - zabawa będzie

To już najwyższy czas, by zacząć interesować się tym, gdzie spędzimy noworoczną zabawę. Kuszą prywatki, bale w pensjonatach i hotelach.
To będzie druga zabawa sylwestrowa - jedną już mieliśmy w pierwszych dniach stycznia - mówi z uśmiechem Lucyna Porwoł dyrektor hotelu Orbis Halny w Cieszynie. Tak, to kolejny Sylwester w tym roku. Pierwszy jednak był „filmowy” Wówczas w obiekcie kręcono powitanie Nowego Roku 2000. Filmowano sceny do filmu „Wszystkie kobiety Mateusza”. Zabawa była przednia - a aktorzy tańczyli i spacerowali po stołach - wszystko jednak na potrzeby filmu. Ten nadchodzący - prawdziwy - Sylwester ma być nie gorszy.
 
 
 
Zabawa w Cieszynie będzie m.in. w drugim hotelu - Liburnia. Jak czytamy na internetowej stronie obiektu - zabawa odbędzie się przy udziale profesjonalnego DJ-a, będzie wyśmienite menu. Hotel oferuje również trzydniowy Pobyt Sylwestrowy w promocyjnej cenie.
Jednak na prawdziwe rzesze turystów czekają góry. Tutaj sprawa wolnych miejsc wygląda różnie - w zależności od miejscowości.
 
Mamy wiele telefonów z całej Polski - słyszymy w Informacji Turystycznej w Istebnej. Trochę wolnych miejsc jeszcze jest, ale raczej są to pojedyncze pokoje gościnne, pokoje w agroturystykach - więcej miejsc oferuje tylko jeden z pensjonatów - mówi Karolina Goryczka z IT w Istebnej. W zdecydowanej mierze w tych obiektach zabawę organizują sami wynajmujący turyści. W dużych pensjonatach i obiektach choć na sam nocleg już nie ma większych szans, to jednak znajdzie się jeszcze miejsce na balach. - dodaje Goryczka.
 
Obiekty same nie zgłaszają nam wolnych miejsc, jeśli ktoś jest zainteresowany może jednak do nas zadzwonić i będziemy szukać - mówi z kolei Katarzyna Macura szefowa Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu w Brennej. Ale jak zaraz dodaje - to jest taki dzień w roku, że ośrodki są całe zapełnione. Jeśli coś jest - to jakieś resztki jeszcze - dopowiada Macura.
 
 
 
Telefonów przybywa, miejsc ubywa - mówi Katarzyna Czyż - Kaźmierczak z wydziału promocji Wisły. Ale nie jest źle. W mieście można jeszcze znaleźć miejsce na spędzenie sylwestrowej nocy.
 
 
Czy jednak chcąc wybrać się na Sylwestra musimy wykupić pakiet kilkudniowy? To jest bardzo różnie - mówi Kaźmierczak. Rzeczywiście gestorzy z reguły nastawiają się w tym okresie na dłuższe pobyty. Minimum 4, 6 nocy. Są też obiekty, które oferując noclegi oferują tym samym bal sylwestrowy - więc trzeba go wykupić, niezależnie czy się z oferty skorzysta czy też nie.
 
Ale turystów, do tego aby pojawić się w górach, determinuje nie tylko zbliżający się Sylwester. Także i śnieg - niestety tego jak na razie w Beskidach brakuje. To powoduje, że wiele rezerwacji jest odwoływanych - mówi Andrzej Nowiński z Informacji Turystycznej w Ustroniu. Wiele rezerwacji nie jest potwierdzonych w związku z czym w wielu ośrodkach są wolne miejsca. Podobnie sytuacja wygląda na kwaterach prywatnych - dodaje Nowiński
 
 
 
Przeglądając oferty, nie zauważyliśmy znacznych podwyżek cen. Jednak w tej sytuacji, kiedy nie ma śniegu, wiele ofert jest aktualnych, można się spodziewać, że gestorzy w ostatniej chwili zejdą z cenami w dół. Jeśli nic się nie zmieni, to będą promocje i to jeszcze przed świętami - kończy optymistycznie Nowiński.

Więcej o ofertach sylwestrowych w naszym regionie możecie poczytać w specjalnym serwisie Portalu OX.pl - WWW.SYLWESTER.OX.PL
 
Jan Bacza
 
Zobacz też:
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: